Svin baznīcas 230 gadu jubileju

Balta, stalta un skaista – joprojām vērienīgākā celtne mūsu pilsētā – Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca, kura būvēta pēc izcilā arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta – šogad svin savu 230 gadu jubileju, kas tika atzīmēta ar tās ieskaņu Baznīcu naktī 2. jūnijā un svētku dievkalpojumu 3. jūnijā.

Nozīmīgās jubilejās vienmēr satiekas radi, lai apraudzītu cits citu un redzētu, kas mainījies, tādēļ, sagaidot Alūksnes ev. lut. baznīcas 230. gadskārtu, Alūksnes ev. lut. draudze sadarbībā ar Ernsta Glika Bībeles muzeju ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu realizēja projektu “Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas 230 gadu atcere Kristofa Hāberlanda projektēto baznīcu lokā”, apzinot mūsu baznīcas “māsas” Latvijā un Igaunijā – Suntažu, Doles – Ķekavas, Veru, Katlakalna un Valgas baznīcas, meklējot kopīgo un atšķirīgo to arhitektūrā. Kā projekta prezentācijā uzsvēra Ernsta Glika Bībeles muzeja vadītāja Solveiga Selga, pirmajā acu uzmetienā visas šīs klasicisma stilā celtās baznīcas šķiet līdzīgas, bet, tuvāk papētot, ir skaidrs, ka tāda kā Alūksnē – ar vislielāko torni un gaili tā smailē – nav neviena.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 08.06.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

22. novembrī 10.00 dzejas konkurss “Ojāram Vācietim 85”, Gaujienā. Apes novada skolu skatuves runas konkurss: 1.kl.-4.kl. Ojāra Vācieša pamatskolas zālē, 5.kl.-9.kl. Gaujienas tautas namā. Grupas “Vilki” koncerts.

22. novembrī 20.00 Alūksnes Kultūras centrā dokumentālā filma “Baltu ciltis”.

23. novembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās – saruna ar Alūksnes novada domes deputātu Druvi Mucenieku.

Lasīt tālāk »

Reklāma