Svin baznīcas 230 gadu jubileju

Balta, stalta un skaista – joprojām vērienīgākā celtne mūsu pilsētā – Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca, kura būvēta pēc izcilā arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta – šogad svin savu 230 gadu jubileju, kas tika atzīmēta ar tās ieskaņu Baznīcu naktī 2. jūnijā un svētku dievkalpojumu 3. jūnijā.

Nozīmīgās jubilejās vienmēr satiekas radi, lai apraudzītu cits citu un redzētu, kas mainījies, tādēļ, sagaidot Alūksnes ev. lut. baznīcas 230. gadskārtu, Alūksnes ev. lut. draudze sadarbībā ar Ernsta Glika Bībeles muzeju ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu realizēja projektu “Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas 230 gadu atcere Kristofa Hāberlanda projektēto baznīcu lokā”, apzinot mūsu baznīcas “māsas” Latvijā un Igaunijā – Suntažu, Doles – Ķekavas, Veru, Katlakalna un Valgas baznīcas, meklējot kopīgo un atšķirīgo to arhitektūrā. Kā projekta prezentācijā uzsvēra Ernsta Glika Bībeles muzeja vadītāja Solveiga Selga, pirmajā acu uzmetienā visas šīs klasicisma stilā celtās baznīcas šķiet līdzīgas, bet, tuvāk papētot, ir skaidrs, ka tāda kā Alūksnē – ar vislielāko torni un gaili tā smailē – nav neviena.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 08.06.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma