Svin baznīcas 230 gadu jubileju

Balta, stalta un skaista – joprojām vērienīgākā celtne mūsu pilsētā – Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca, kura būvēta pēc izcilā arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta – šogad svin savu 230 gadu jubileju, kas tika atzīmēta ar tās ieskaņu Baznīcu naktī 2. jūnijā un svētku dievkalpojumu 3. jūnijā.

Nozīmīgās jubilejās vienmēr satiekas radi, lai apraudzītu cits citu un redzētu, kas mainījies, tādēļ, sagaidot Alūksnes ev. lut. baznīcas 230. gadskārtu, Alūksnes ev. lut. draudze sadarbībā ar Ernsta Glika Bībeles muzeju ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu realizēja projektu “Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas 230 gadu atcere Kristofa Hāberlanda projektēto baznīcu lokā”, apzinot mūsu baznīcas “māsas” Latvijā un Igaunijā – Suntažu, Doles – Ķekavas, Veru, Katlakalna un Valgas baznīcas, meklējot kopīgo un atšķirīgo to arhitektūrā. Kā projekta prezentācijā uzsvēra Ernsta Glika Bībeles muzeja vadītāja Solveiga Selga, pirmajā acu uzmetienā visas šīs klasicisma stilā celtās baznīcas šķiet līdzīgas, bet, tuvāk papētot, ir skaidrs, ka tāda kā Alūksnē – ar vislielāko torni un gaili tā smailē – nav neviena.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 08.06.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »