Vērtē līdzfinansējuma lietderību

Vakar, 31. maijā, Alūksnes novada domes sēdē deputāti balsojot nolēma piešķirt daļēju līdzfinansējumu – 4200 eiro apmērā – Alūksnes muzejam projekta “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras” realizācijai.

Alūksnes muzeja direktore Diāna Pelaka, akcentējot jautājuma nozīmīgumu, paskaidroja, ka Austra Linde ir mūsu novadniece, dzimusi Ziemera pusē, kas savulaik emigrējusi uz Amerikas Savienotajām Valstīm, taču, lai nezaudētu saikni ar Latviju, gatavojusi lelles – latviešu tautumeitas ar tām raksturīgajiem etnogrāfiskajiem tautas tērpiem. Pēc A. Lindes aiziešanas mūžībā tautumeitu kolekcija atgriezusies Latvijā un, tuvojoties valsts simtgadei, ir rasta iespēja kolekciju izstādīt Alūksnes muzejā.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 01.06.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »