Alūksnes “Eiropas Parlamenta eksperti” viesojas Briselē

Skaistākajā pavasara mēnesī maijā diviem (jūnijā – vēl diviem) konkursa “Eiropas Parlamenta eksperts” uzvarētājiem bija iespēja 21. un 22. maijā viesoties Eiropas Parlamenta (EP) mītnes pilsētā Briselē, iepazīstot EP un baudot šīs Eiropas lielpilsētas šarmu, pavadot tur divas izzinošas un brīnišķīgas dienas. Konkursu tradicionāli rīko laikraksts “Malienas Ziņas” sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu (“Vienotība”/ Eiropas tautas partija).

“Vēlos teikt Jums visiem lielu paldies par brīnišķīgu kompāniju divās dienās Briselē. Ticu, ka katrs atradāt ko sev interesantu un vērtīgu, lai ceļojums būtu iemesls jaukām atmiņām, pie kā atgriezties,” pēc ceļojuma mums rakstīja Krišjāņa Kariņa padomniece Elīna Bīviņa. Parunājoties ar daudziem no divdesmit Briseles viesiem, jāatzīst, ka katram gūti daudzveidīgi iespaidi, sākot no mūžā pirmā lidojuma un beidzot ar iespēju Eiropas varas gaiteņos sastapt pašu Facebook dibinātāju un vadītāju Marku Zakerbergu, kurš tieši todien izsaukts uz EP “paklāja” saistībā ar platformas sniegto rīku izmantošanu kaitnieciskos nolūkos.

Kaut arī daudzi mēdz skeptiski izturēties pret EP deputātu kampaņām masveidā aicināt ciemos iedzīvotājus, lai padarītu viņiem tuvākus un saprotamākus Parlamenta centienus Eiropas un Latvijas labā, jāatzīst, ka sausā atlikuma tur tomēr ir gana. Pensionēta ārste, kuras dzīves gājums ar diviem izsūtījuma periodiem, var “pa tiešo” paust savu sašutumu par aplamībām veselības sistēmā un Eiropas iespējām to mainīt, kāds lauksaimnieks neformālā sarunā izzina Eiropas struktūrfondu atbalsta fineses, jaunieši – noskaidro iespējas strādāt EP pie cilvēkiem, kas tur jau reāli strādā, un daudz ko citu. “Neviens no šiem cilvēkiem šeit nav nejauši. Viņi ir aktīvi savās jomās un arī plašāk. Tie ir cilvēki, kam nav vienalga,” teica viesmīlīgais saimnieks Krišjānis Kariņš. Viņš īsumā ieskicēja gan EP darbību, akcentēja aizkulišu komunikācijas nozīmību un savu ideju neatlaidīgu virzīšanu – ja ne pa logu, tad pa durvīm (un tas viņam acīmredzami izdodas, ne velti K. Kariņš atzīts par vienu no ietekmīgākajiem EP deputātiem), kā arī pastāstīja par Latvijas interesēm Eiropas Parlamentā. Neizbēgami tika saņemti jautājumi par K. Kariņa iesaistīšanos Saeimas vēlēšanās, pārstāvot jauno apvienoto veidojumu “Jaunā Vienotība”, kur viņš virzīts premjera amatam, kā arī daudzi citi ar EP pieņemtiem lēmumiem saistīti jautājumi. Jauka tradīcija ir arī tikšanās neformālā gaisotnē kādā no slavenajiem Briseles zivju restorāniņiem, baudot Briseles klasiku – mīdijas tradicionālā beļģu gaumē ar frī kartupeļiem, kā arī vesela diena, kas atvēlēta Briseles iekarošanai. Par to visu vairāk – nākamajā numurā.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

22. novembrī 10.00 dzejas konkurss “Ojāram Vācietim 85”, Gaujienā. Apes novada skolu skatuves runas konkurss: 1.kl.-4.kl. Ojāra Vācieša pamatskolas zālē, 5.kl.-9.kl. Gaujienas tautas namā. Grupas “Vilki” koncerts.

22. novembrī 20.00 Alūksnes Kultūras centrā dokumentālā filma “Baltu ciltis”.

23. novembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās – saruna ar Alūksnes novada domes deputātu Druvi Mucenieku.

Lasīt tālāk »

Reklāma