“Lauž šķēpus” par atkritumu apsaimniekošanu un domes darbu

Alūksnes novada domes deputāti, kas strādā Sociālajā, izglītības un kultūras komitejā, pagājušajā nedēļā tika iepazīstināti ar vides konferences “Vide un mēs. Ko varam darīt labāk”, kura notika Alūksnē, apkopojumu, kas radīja vielu pārdomām gan lēmējvarai, gan izpildvarai.

Konferences vadītāja Ilze Zvejniece pateicās pašvaldībai par atbalstu, atzīstot, ka tā nav ierasta prakse Latvijā šāda veida konferences rīkot ar pašvaldības finansējumu. Interesi par konferenci bija izrādījuši 82 dalībnieki, kuri noslēgumā strādāja trīs darba grupās – analizēja informācijas pieejamību, atzīstot, ka trūkst kvalitatīvas informācijas par to, kā šķirot lielgabarīta un bioloģiskos atkritumus un kur tos nogādāt; runāja par pilsētvidi, izstrādājot priekšlikumus tam, kādai jābūt mazpilsētai nākotnē, radot mazpilsētas sajūtu, ietverot vēsturisko apbūvi, apstādījumus, kokus un citu, to, ar ko Alūksne atšķirtos no citām pilsētām un kas būtu skatāma kā tūrisma objekts; aicināja pašvaldību pozicionēties kā videi draudzīgai pašvaldībai, pieņemt lēmumus, kas veicinātu draudzīgas vides attīstību, piemēram, atbalstītu vairāku šķirojamo konteineru ieviešanu, šajā jomā rādītu piemēru saviem iedzīvotājiem.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 22.05.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »