“Lauž šķēpus” par atkritumu apsaimniekošanu un domes darbu

Alūksnes novada domes deputāti, kas strādā Sociālajā, izglītības un kultūras komitejā, pagājušajā nedēļā tika iepazīstināti ar vides konferences “Vide un mēs. Ko varam darīt labāk”, kura notika Alūksnē, apkopojumu, kas radīja vielu pārdomām gan lēmējvarai, gan izpildvarai.

Konferences vadītāja Ilze Zvejniece pateicās pašvaldībai par atbalstu, atzīstot, ka tā nav ierasta prakse Latvijā šāda veida konferences rīkot ar pašvaldības finansējumu. Interesi par konferenci bija izrādījuši 82 dalībnieki, kuri noslēgumā strādāja trīs darba grupās – analizēja informācijas pieejamību, atzīstot, ka trūkst kvalitatīvas informācijas par to, kā šķirot lielgabarīta un bioloģiskos atkritumus un kur tos nogādāt; runāja par pilsētvidi, izstrādājot priekšlikumus tam, kādai jābūt mazpilsētai nākotnē, radot mazpilsētas sajūtu, ietverot vēsturisko apbūvi, apstādījumus, kokus un citu, to, ar ko Alūksne atšķirtos no citām pilsētām un kas būtu skatāma kā tūrisma objekts; aicināja pašvaldību pozicionēties kā videi draudzīgai pašvaldībai, pieņemt lēmumus, kas veicinātu draudzīgas vides attīstību, piemēram, atbalstītu vairāku šķirojamo konteineru ieviešanu, šajā jomā rādītu piemēru saviem iedzīvotājiem.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 22.05.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

16. novembrī 18.00 Kolberģa tautas namā “Latvijai – 100” koncerts “Silta, jauka istabiņa”. Ieeja brīva. 21.00 valsts svētku balle kopā ar Zigmāru & Edgaru Krūmiņiem. Balle pie galdiņiem. Ieeja brīva.

16. novembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā “Latvijai 100” – Alūksnes Kultūras centra tautas mākslas kolektīvu dižkoncerts “Ar mājas sajūtu sirdī”. Ieeja bez maksas.

16. novembrī 19.00 Pededzes tautas namā svētku sarīkojums par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai “Te ir mana dzimtene”.

Lasīt tālāk »

Reklāma