“Lauž šķēpus” par atkritumu apsaimniekošanu un domes darbu

Alūksnes novada domes deputāti, kas strādā Sociālajā, izglītības un kultūras komitejā, pagājušajā nedēļā tika iepazīstināti ar vides konferences “Vide un mēs. Ko varam darīt labāk”, kura notika Alūksnē, apkopojumu, kas radīja vielu pārdomām gan lēmējvarai, gan izpildvarai.

Konferences vadītāja Ilze Zvejniece pateicās pašvaldībai par atbalstu, atzīstot, ka tā nav ierasta prakse Latvijā šāda veida konferences rīkot ar pašvaldības finansējumu. Interesi par konferenci bija izrādījuši 82 dalībnieki, kuri noslēgumā strādāja trīs darba grupās – analizēja informācijas pieejamību, atzīstot, ka trūkst kvalitatīvas informācijas par to, kā šķirot lielgabarīta un bioloģiskos atkritumus un kur tos nogādāt; runāja par pilsētvidi, izstrādājot priekšlikumus tam, kādai jābūt mazpilsētai nākotnē, radot mazpilsētas sajūtu, ietverot vēsturisko apbūvi, apstādījumus, kokus un citu, to, ar ko Alūksne atšķirtos no citām pilsētām un kas būtu skatāma kā tūrisma objekts; aicināja pašvaldību pozicionēties kā videi draudzīgai pašvaldībai, pieņemt lēmumus, kas veicinātu draudzīgas vides attīstību, piemēram, atbalstītu vairāku šķirojamo konteineru ieviešanu, šajā jomā rādītu piemēru saviem iedzīvotājiem.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 22.05.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma