Rastorgujevs precizitāti neuzlabo, bet tāpat aizvadīja labāko PK sezonu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs aizvadītajā Pasaules kausa sezonā kopvērtējumā ieguva augstvērtīgo 13 vietu, turklāt otro reizi karjerā viņš kāpa uz goda pjedestāla, taču kopumā viņam tomēr neizdevās uzlabot savu šaušanas precizitāti, kas bija krietni zem bukmeikeru prognozētās.

Biatlons ir ļoti nepastāvīgs sporta veids, kurā elitē ir ļoti grūti noturēties. Milzīgs izņēmums ir francūzis Martēns Furkads, kurš arī šosezon triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā, viņam ļoti sīvu konkurenci sastādīja norvēģis Juhanness Tinness Bo, taču aiz viņiem abiem sekoja apmēram 15-20 vairāk vai mazāk līdzvērtīga līmeņa sportisti, kuri katrs savā dienā gatavi pieteikties cīņā par uzvaru.

Šajā elites pulkā pēdējos gados pārliecinoši iekļāvis arī Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs. Šī sezona viņam (un daudziem citiem) bija īpaša, proti, tā bija olimpiskā sezona. Phjončhanā Rastorgujevs ieguva 12 vietu iedzīšanā, taču tas, lai arī nenoliedzami iespaidīgs sasniegums, nebija tas, uz ko tika tēmēts. Turklāt olimpiādē pagalam nesanāca starti klasikā un ar kopēju startu.

Taču Pasaules kausa sezonu Rastorgujevs tomēr var uzskatīt par izdevušos. Galu galā, šī ir pirmā reize viņa karjerā, kad izdevies iekļūt labāko piecpadsmitniekā kopvērtējumā (iepriekš labākais sasniegums bija 16. vieta). Alūksnes sportists šosezon ierindojās 13. vietā, turklāt tikai 30 punktu attālumā palika labākais desmitnieks, kamēr labākais sešinieks bija 120 punktus priekšā. Lai novērtētu Furkada un Bo dominanci, pietiek pateikt, ka viņi trešās vietas ieguvēja Antonu Šipuļinu apsteidza par 330 punktiem.

Rastorgujevs šosezon otro reizi karjerā kāpa uz goda pjedestāla PK posmā, izcīnot otro vietu Kontiolahti sprintā. Viņš bija ļoti tuvu pjedestālam arī Tjumeņā, kur sprintā šāva perfekti. Tā parasti ir recepte panākumiem, taču arī toreiz izrādījās nedaudz par maz, un Andrejs palika ceturtajā vietā. Tā bija piektā reize viņa PK karjerā, kad viņš palicis tieši aiz goda pjedestāla.

Lai arī dažos startos Latvijas biatlona līderim izdevās salikt kopā visus nepieciešamos komponentus, sezonā kopumā problēma palika vecā – šaušanas precizitāte un stabilitāte. Sporta totalizators „Betsafe” pirms sezonas sākuma bija prognozējis, ka ar jaunā šaušanas trenera palīdzību un pēc psiholoģiskās barjeras pārvarēšanas, iepriekšējās sezonas beigās beidzot tiekot PK posmā uz goda pjedestāla, Rastorgujeva šaušanas precizitāte šosezon varētu pacelties apmēram 82% līmenī.

Apmēram tāda precizitāte viņam bijusi tikai pāris iepriekšējās PK sezonās, variējoties starp 79-83%, kamēr elites vīri pārsvarā šauj ap 85%. Furkads šeit, protams, ir izņēmums – viņš šosezon trāpīja 90% savu šāvienu (434/481), taču par viņu vēl labāks bija slovēnis Jakovs Faks, kurš aizvēra 91% mērķu (416/457).

Rastorgujevs tikmēr aizvadītajā sezonā trāpīja pieticīgus 77% šāvienu PK sacensībās, proti, 413 šāvienos pieļāva 92 kļūdas. Tas bija sliktākais rādītājs PK kopvērtējuma labāko divdesmit sportistu pulkā, un, lai arī tas neliedza piepildīt vairākas bukmeikeru prognozes rezultātu ziņā, skaidrs, ka tieši šaušana joprojām ir lieta, kas aizkavē Rastorgujeva pacelšanos pašā augšpusē.

Nākamās ziemas olimpiskās norisināsies 2022 gadā Pekinā, kad Rastorgujevam jau būs 33 gadi. Tas biatlonā vēl nav absolūta veterāna vecums, galu galā, cits latvietis Ilmārs Bricis nule kā pierādījis, kā arī 45 gadu sliekšņa pārsniegšana neliedz startēt augstākajā līmenī. Visiem gan skaidrs, ka ne jau startēšana vien ir tas, uz ko mērķē Rastorgujevs. Alūksnieša pases datiem gan vajadzētu satraukt arī Latvijas biatlona izlases vadību, jo aiz Rastorgujeva Latvijas biatlonā šobrīd ir ļoti liela sprauga, un arī junioru un jauniešu līmenī grūti saskatīt cienījamu aizstājēju izaugšanu.

Komentēšana liegta.

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma