Soli tuvāk svētkiem

Dace Plaude

Katrs, kurš reiz dziedājis korī, droši vien piepildījis savu sapni un kādreiz piedalījies Dziesmu svētkos. Taču tikai paši koru dalībnieki un diriģenti zina, cik viegls vai grūts ir bijis ceļš līdz to kulminācijai – noslēguma koncertam Mežaparka Lielajā estrādē.

Viens no svarīgākajiem un atbildīgākajiem pieturas punktiem ceļā uz svētkiem ir skates, kas notiek Latvijas novados un tagad jau ir finiša taisnē. Ir patiesi liels prieks, ka uz Latvijas simtgadei veltītajiem Dziesmu svētkiem tika izvirzīti visi senioru, sieviešu un jauktie kori, kas piedalījās svētdien notikušajā Alūksnes, Balvu un Gulbenes koru apriņķa skatē, jo ikviens to ir patiešām pelnījis. Jo īpašs gandarījums par Alūksnes un Apes novada koriem, kuru gan pavisam ir vairs tikai seši – viens senioru, divi sieviešu un trīs jauktie kori. Diemžēl skates dalībnieku vidū nebija neviena vīru kora. Un varbūt tādēļ ar tik sirsnīgiem aplausiem skates izskaņā uz Alūksnes Kultūras centra lielās skatuves podestiem tika sagaidīts Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” Ulda Kokara vadībā, jo vīru balsīm vienmēr piemitis īpašs spēks un valdzinājums.

Manuprāt, visdziļāko cieņu ir pelnījis katrs dziedātājs, kurš apguvis svētku repertuāru, un katrs diriģents, kura vadībā kolektīvs gatavojas svētkiem. To noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” programmā iekļautās dziesmas ir grūtas un sarežģītas, taču ne visi koru dalībnieki ir ar muzikālo izglītību un pazīst notis, tādēļ var tikai apbrīnot diriģentus, kuru vadībā kolektīvi, mācoties jaunās dziesmas, šķiet, ir paveikuši savā ziņā varoņdarbu. Taču, vai radītie jaundarbi iegūs arī dziedātāju mīlestību, rādīs laiks.

Ir aprīļa nogale, un šķiet, ka Dziesmu svētki nu jau ir gandrīz ar roku aizsniedzami, jo cik tad vairs līdz jūnija beigām un to oficiālajai atklāšanai Rīgā. Kādi tie būs – vai sagādās gandarījumu pašiem svarīgākajiem šajā notikumā iesaistītajiem – svētku dalībniekiem? Atceros kādas kora dziedātājas atsauksmi internetā pēc iepriekšējiem svētkiem, kad noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē ilga vairāk nekā piecas stundas. Koriste rakstīja, ka viņai nav pieticis spēka izturēt līdz koncerta beigām, tādēļ estrādi atstājusi, tā arī nesagaidot svētku kulmināciju. Tādēļ no visas sirds gribētos, lai šovasar svētku dalībniekiem, kuri būs ierauti notikumu virpulī, arī pašiem izdotos izbaudīt svētkus un gūt tajos emocionālu piepildījumu.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma