Vēlas atdot “nozagtās” atmiņas

Starptautiskais Meklēšanas dienests Vācijā uzsācis kampaņu “#Stolen Memory”, kuras mērķis ir atdot personām, kuras atradušās koncentrācijas nometnēs, piespiedu darba nometnēs un gestapo cietumos, piederošās mantas – dokumentus, vēstules, dažādas personīgās mantas, piemēram, pulksteņus, gredzenus, ķēdītes un citu. Bieži vien šīs bija vienīgās mantas, ko nacisma upuri spēja noslēpt un saglabāt. Arhīvā ir saglabātas apmēram 3000 lietas, kuras arhīvs vēlētos atdot to īpašniekiem vai īpašnieku tuvākajiem radiniekiem.

“Pašlaik identificētas 16 latviešiem piederošas mantas, vārdus un šīs lietas var apskatīt ITS mājaslapā: https://www.its-arolsen.org/en/exhibits/stolenmemory/

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 27.04.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »