Notika ātruma kontroles maratons

Ātruma kontroles maratonā, kas trešdien, 18. aprīlī, diennakti notika uz Latvijas ceļiem, Latvijas mēroga antirekords bija 155 kilometri stundā (km/h), savukārt Vidzemes reģionā tika apturēta automašīna, kas brauca ar ātrumu 91 km/h, pārsniedzot pieļaujamo ātrumu 70 km/h. Pēc apturēšanas šofera blakussēdētājs piedāvājis policijai 2000 Krievijas rubļu kukuli. Abi braucēji – Latvijas pilsoņi – ir aizturēti un par notikušo sākts kriminālprocess par kukuļdošanu valsts amatpersonai.

Tādas ainas fiksētas Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) rīkotajā ātruma kontroles maratonā, kurā nu jau ceturto gadu piedalās arī Valsts policija. Proti, visā valsts teritorijā ceļu policija pievērsa pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai.

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte skaidro, ka šis pasākums notiek ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību uz to, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei. ”Šīs akcijas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļa vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas un liktu katram autovadītājam aizdomāties, vai tās pāris minūtes, kuras tiks iegūtas, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, attaisno radīto risku ceļu satiksmes drošībai,” tā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Policijā arī atklāja – šovasar bieži ceļu posmos pēc stacionārajiem radariem izvietos pārvietojamos, lai mazinātu vēlmi “uzreiz uzspiest atkal gāzi”.

Pērn rīkotajā ātruma kontroles maratonā visā Latvijas teritorijā tika fiksēts ievērojami mazāks skaits pārkāpēju, nekā iepriekšējos ātruma kontroles maratonos – noķerti 430 ātrumpārkāpēji. Redzēs, kā būs šogad – policija datus vēl nav apkopojusi.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »