Dzīve, pārtraukta

Sandra Apine

Kaut arī tuvākā un tālākā apkārtnē šobrīd risinās daudz nozīmīgākas katastrofas, izrādās, var gadīties šķietami maznozīmīga problēma, kas tavu dzīvi uz dažām dienām var pārvērst krīzes situācijā numur viens. Un tā mūsdienās ir telefona salūšana.

Tas nozīmē, ka tu nevari sazināties ne ar vienu cilvēku, izņemot ar tiem, kuri atrodami Tavā e-pasta listē vai sociālajos tīklos, nezini, kas tev jādara šodien, rīt un tuvākajā laikā, jo plānoto darbu saraksts ir izslēdzies līdz ar telefonu, ka jālauza galva, kā iekļūt savos sociālo tīklu kontos, jo paroles jau sen ir aizmirstas vai labi noglabātas “nomirušajā” telefonā, ka no rītiem vairs nav, kas modina, jo esmu jau aizmirsusi, kāds izskatās klasiskais modinātājpulkstenis, tāpat uz neatgriešanos zudušas visas piezīmes, melnraksti, grafiki, citāti, un pilnīgi noteikti arī fotogrāfijas – atliek vienīgi cerēt, ka tie nav bijuši selfiji ar prezidentiem vai citām retām parādībām, kas būtu tāds lielāks zaudējums. Vienmēr atminēšos kāda informācijas tehnoloģiju ģēnija repliku, kad vaimanāju par salūzušo diktofonu. “Tev taču tur nav intervija ar Sniega cilvēku?” viņš jautāja. “Visu pārējo taču visticamāk var atkārtot.” Bet, protams.

Kāds mazāk tehnoloģisks cilvēks, kam kabatā vienmēr ir piezīmju grāmatiņa, noteikti pasmiesies un ironizēs par to, cik tālu mūs ir novedis tehnoloģiju laikmets, IT džeki pavīpsnās, sak, amatieri, visam taču jābūt nodublētam. Taisnība abiem. Pēc kara jau es pati arī būšu gudrāka.

Taču cilvēks ir fantastiska būtne, pierod pie visa. Kaut kā ātrumā neatrodot aizvietotāju, kādas trīs dienas dzīvoju BEZ telefona, un, ticiet vai ne, nekas ārkārtējs tā arī neatgadījās. Cītīgāk plānoju savu laiku, zvanīju tikai no biroja vai no mājām, internetu izmantoju retāk, bet vairāk laika sanāca reālai komunikācijai un grāmatai. Veselīgi.

Bet ne uz ilgu laiku. Tikko saņēmu zvanu no meistara, ka mana tālruņa aparāts vairs “neatdzīvosies” un, brīdi pasērojusi, steidzīgi sāku meklēt tam aizvietotāju…

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma