Aicina dalīties atmiņu stāstos un fotogrāfijās par zaļumballēm

Lai saglabātu brīnišķīgo zaļumballes tradīciju un līksmi atzīmētu Latvijas valsts simtgades gadu, 2018. gada 11. augustā visā Latvijā un pasaulē notiks Simtgades zaļumballe, Apes novadā tās tiks rīkotas Trapenē un Gaujienā.

Sagaidot šo notikumu, Starpnozaru mākslas grupa SERDE šobrīd sagatavo izdevumu “Zaļumballe”, kas nāks klajā sērijā “Tradīciju burtnīca”. Lai tradīciju burtnīca “Zaļumballe” taptu iespējami bagātīga un daudzveidīga, Apes novada kultūras darbinieki aicina iedzīvotājus atsaukties un sadarboties izdevuma satura veidošanā.

“Zaļumballes – tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā mūsu kopienai. Aicinām uzrunāt radus, kaimiņus, bijušos un esošos muzikantus, bijušos kolhoza priekšniekus, arodbiedrības vadītājus un citus interesentus dalīties atmiņu stāstos un fotogrāfijās par zaļumballēm,” rosina Apes novada kultūras darbinieki. Zaļumballes stāsti, fotogrāfijas, afišas gaidītas līdz 3. aprīlim, nosūtot Apes novada darbiniekiem uz e-pastu: Apē Ilvai Sārei – ilva.sare@ape.lv, Trapenē Svetlanai Spalviņai –  svetlana.spalvina@ape.lv, Virešos Santai Sārei – Geržai – santa.sare@ape.lv, Gaujienā Laimai Poševai –  gaujiena.tautasnams@ape.lv vai sazinoties ar darbiniekiem, ja to nav iespējams izdarīt elektroniski.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas – 11. augustā – visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkotas Zaļumballes lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

26. aprīlī no 16.30 līdz 18.30 Pilssalas stadionā skriešanas seriāla „Alūksnes pavasaris” III kārta.

26. aprīlī 17.00 Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņu pavasara koncerts. Ieeja bez maksas.

27. aprīlī Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes un Apes novadu skolēnu deju kolektīvu skate. Ieeja bez maksas.

Lasīt tālāk »