Aicina dalīties atmiņu stāstos un fotogrāfijās par zaļumballēm

Lai saglabātu brīnišķīgo zaļumballes tradīciju un līksmi atzīmētu Latvijas valsts simtgades gadu, 2018. gada 11. augustā visā Latvijā un pasaulē notiks Simtgades zaļumballe, Apes novadā tās tiks rīkotas Trapenē un Gaujienā.

Sagaidot šo notikumu, Starpnozaru mākslas grupa SERDE šobrīd sagatavo izdevumu “Zaļumballe”, kas nāks klajā sērijā “Tradīciju burtnīca”. Lai tradīciju burtnīca “Zaļumballe” taptu iespējami bagātīga un daudzveidīga, Apes novada kultūras darbinieki aicina iedzīvotājus atsaukties un sadarboties izdevuma satura veidošanā.

“Zaļumballes – tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā mūsu kopienai. Aicinām uzrunāt radus, kaimiņus, bijušos un esošos muzikantus, bijušos kolhoza priekšniekus, arodbiedrības vadītājus un citus interesentus dalīties atmiņu stāstos un fotogrāfijās par zaļumballēm,” rosina Apes novada kultūras darbinieki. Zaļumballes stāsti, fotogrāfijas, afišas gaidītas līdz 3. aprīlim, nosūtot Apes novada darbiniekiem uz e-pastu: Apē Ilvai Sārei – ilva.sare@ape.lv, Trapenē Svetlanai Spalviņai –  svetlana.spalvina@ape.lv, Virešos Santai Sārei – Geržai – santa.sare@ape.lv, Gaujienā Laimai Poševai –  gaujiena.tautasnams@ape.lv vai sazinoties ar darbiniekiem, ja to nav iespējams izdarīt elektroniski.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas – 11. augustā – visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkotas Zaļumballes lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »