Aicina dalīties atmiņu stāstos un fotogrāfijās par zaļumballēm

Lai saglabātu brīnišķīgo zaļumballes tradīciju un līksmi atzīmētu Latvijas valsts simtgades gadu, 2018. gada 11. augustā visā Latvijā un pasaulē notiks Simtgades zaļumballe, Apes novadā tās tiks rīkotas Trapenē un Gaujienā.

Sagaidot šo notikumu, Starpnozaru mākslas grupa SERDE šobrīd sagatavo izdevumu “Zaļumballe”, kas nāks klajā sērijā “Tradīciju burtnīca”. Lai tradīciju burtnīca “Zaļumballe” taptu iespējami bagātīga un daudzveidīga, Apes novada kultūras darbinieki aicina iedzīvotājus atsaukties un sadarboties izdevuma satura veidošanā.

“Zaļumballes – tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā mūsu kopienai. Aicinām uzrunāt radus, kaimiņus, bijušos un esošos muzikantus, bijušos kolhoza priekšniekus, arodbiedrības vadītājus un citus interesentus dalīties atmiņu stāstos un fotogrāfijās par zaļumballēm,” rosina Apes novada kultūras darbinieki. Zaļumballes stāsti, fotogrāfijas, afišas gaidītas līdz 3. aprīlim, nosūtot Apes novada darbiniekiem uz e-pastu: Apē Ilvai Sārei – ilva.sare@ape.lv, Trapenē Svetlanai Spalviņai –  svetlana.spalvina@ape.lv, Virešos Santai Sārei – Geržai – santa.sare@ape.lv, Gaujienā Laimai Poševai –  gaujiena.tautasnams@ape.lv vai sazinoties ar darbiniekiem, ja to nav iespējams izdarīt elektroniski.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas – 11. augustā – visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkotas Zaļumballes lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma