“PSP”

Sandra Apine

“PSP” jeb “pacel savu pēcpusi” – šo asprātīgi formulēto populārās un godalgotās pasākumu organizatores Gundegas Skudriņas moto droši vien arī es atcerēšos brīžos, kad mani pārņems nevarība vai slinkums. Alūksnes un Apes novada fonda projekta ietvaros organizētā tikšanās ar G. Skudriņu par radošuma trenēšanu noteikti bija ne tikai mans šīs nedēļas iedvesmojošākais brīdis – Alūksnes muzejā otrdienas pēcpusdienā pulcējās 83 interesenti, galvenokārt jau – interesentes, jo vīrieši jau acīmredzot ir gana radoši vai arī paļaujas, ka sieviete būs radoša par abiem (vairāk par šo tikšanos lasiet kādā no nākamajiem numuriem).

Tiem, kas nezina, kas ir šī iedvesmojošā būtne, jāpastāsta, ka pasākumu organizatore un TV seja, radošās apvienības “Skudras metropole” vadītāja Gundega Skudriņa ir pazīstama ar savām radošajām un neordinārajām idejām korporatīvu pasākumu un gastronomisku performanču organizēšanā, tostarp ieguvusi nu jau neskaitāmas starptautiskas balvas. Varbūt kāds uzreiz oponēs, ka viss atkarīgs no pieejamajiem resursiem, jo viens ir sarīkot amatierkoncertu kultūras namā, pavisam cits – prezentāciju svaigākajam “Porshe”, taču runa ir nevis par budžetu, bet par radošo dzirksti. Ne visi var iedomāties ierīkot kafejnīcu pussabrukušā Botāniskā dārza siltumnīcā, tai kļūstot par sezonas hītu, galdsegas vietā uz galda sēt mauriņu, pasniegt ēdienkarti, kas pašiem jāsaliek no puzles gabaliņiem, lai pēc tam tiktu pie ēdamas dambretes vai batikotas zupas… Un ej nu izdomā veidu, kā uz citvalstu vēstniecībām janvārī nogādāt Latvijas pļavas smaržu, lai tur visi saprot, cik te ir jauki. “Lai tas izdotos, katram ir jādara tas, ko viņš prot, un tas, kas sagādā prieku. Tur vajag dzirksteli acīs pat tad, ja tev nav naudas, jo degsme un radošums tos tūkstošus aizstāj,” teic G. Skudriņa, un nevar viņai nepiekrist. Vēl jo vairāk tādēļ, ka savās ikdienas žurnālista gaitās arī mūspusē satieku tik daudz cilvēku, kas no nekā prot radīt Kaut Ko. Un kuri, tāpat kā G. Skudriņa, ir gan “dīvas, gan apkopējas” vienlaikus, un, jo vairāk paceļ, jo vairāk panes. Acīmredzot bieži vien tas ievadā minētais PSP ir tas svarīgākais, ar ko jāsāk.

Tādēļ ikdienā ir ļoti vērtīgi tikties ar iedvesmojošiem cilvēkiem, jo pat, ja šī iedvesma tevi pārņems tikai uz brīdi vai spārnos tikai pašreizējam darbiņam, tas būs to vērts, jo… rīt vai parīt noteikti satiksi kādu citu, kas tevi iedvesmos. Un tad jau varbūt pienāks brīdis, kad pats kļūsi par iedvesmotāju.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma