KONKURSS! “Mirage Jazz Orchestra” un Ieva Sutugova aicina uz koncertu

22. februārī pulksten 19.00 Alūksnes Kultūras centrā skanēs alūksnieša Laura Amantova vadītā “Mirage Jazz Orchestra” un solistes Ievas Sutugovas simtgades svētkiem veltītais koncerts “Lai skan mana tēvu zeme”. Sadarbībā ar Alūksnes Kultūras centru, diviem laikraksta lasītājiem būs iespēja saņemt brīvbiļetes uz šo koncertu, pareizi atbildot uz konkursa jautājumiem.

Atzīmējot Latvijas un kaimiņvalstu – Lietuvas, Igaunijas, Somijas – simtgades, tapis projekts “Lai skan mana tēvu zeme”, kurā lieliskais un atraktīvais “Mirage Jazz Orchestra”, kura vadītājs ir alūksnietis Lauris Amantovs, un soliste Ieva Sutugova izpildīs skaistākās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas tautasdziesmas skanīgās un nedzirdētās džeza apdarēs. “Ir taču tik patīkami, ja ir labi kaimiņi, kas nevis skauž, bet priecājas kopā ar tevi! Un kopā labestību un prieku vairot varam arī mēs visi ar kopīgo bagātību – dziesmu, jo ar dziesmu mēs bēdas vieglinām, ar dziesmu prieku sadalām, ar dziesmu darbam grūtumu atņemam, ar dziesmu pasaulē nākam un savējos Aizsaulē pavadām,” saka konkursa rīkotāji.

“Sākotnējā iecere bija Latvijas simtgadei veltīts koncerts, taču vēlme iesaistīties bija tik daudziem, ka mēs nolēmām veidot kaut ko plašāku, iekļaujot arī tautas mūziku no kaimiņvalstīm, kam lielie svētki svinami. Alūksnes Kultūras centram koncertu piedāvājām vieniem no pirmajiem, jo te igauņi ir tuvākie kaimiņi, un ceru, ka arī viņi atbrauks uz koncertu,” stāsta L. Amantovs. Viņš uzsver, ka koncerts vienlaikus būs arī izglītojošs, jo līdz šim igauņu, lietuviešu, un kur un vēl somu tautas dziesmas, visticamāk, neesam dzirdējuši. “Arī mums tas bija liels atklājums, tā kā klausītājiem noteikti būs interesanti,” tā mūziķis. Iepazīsim ne tikai kaimiņu tautas mūziku, bet priecāsimies arī par savām visskaistākajām tautasdziesmām. Koncertā izskanēs Madara Kalniņa, Alvila Altmaņa, Viktora Ritova, Gunāra Rozenberga un citu autoru džeza apdares latviešu tautas dziesmām “Lokatiesi mežu gali”, “Kur tu teci?”, “Stādīju ieviņu”, “Es meitiņa kā rozīte”, “Saulīt’ tecēj’ tecēdama”, “Trīs priedītes siliņā”, lietuviešu “Ne vēji pūš”, somu “Slīdi, laiviņa”, igauņu “Viena roze izžuvusī upē” un vēl daudzas citas ne mazāk skaistas melodijas.

Tās ar savu balsi krāšņos dziedātāja Ieva Sutugova, kura savu spilgto personību un individualitāti spēj atklāt dažādu žanru mūzikā. “Ar Ievu dažādos projektos esam sadarbojušies jau iepriekš, lielākoties koncertos ar vairākiem solistiem, taču šoreiz viņa būs vienīgā soliste. Ar dziedātāju ir ļoti viegli sastrādāties, un mums ļoti patīk, kā viņa dzied un jūtas uz skatuves, ko noteikti novērtēs arī klausītāji,” iepazīstina L. Amantovs.

Jāpiebilst, ka “Mirage Jazz Orchestra” dibināts 2004. gadā un sniedzis neskaitāmus koncertus patiesiem džeza faniem un bigbenda mūzikas cienītājiem gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Kolektīvs uzstājies kopā ar daudziem slaveniem Latvijas un ārzemju mūziķiem un piedalījies vairākos TV un radio šovos. Pateicoties vadošo džeza mūziķu dalībai “Mirage Jazz Orchestra”, kolektīvs uzskatāms par vienu no galvenajiem Latvijas džeza tradīcijas turpinātājiem un kopējiem. “Pašlaik rakstu notis un aranžējumus Eduarda Rozenštrauha 100 gadu jubilejas koncertam, kas martā būs arī Alūksnē. Turpinās arī mana džeza kvarteta jaunā albuma prezentācijas koncerti pa Latviju un drīzumā gatavojamies doties arī uz Lietuvu,” jautāts par pašreizējiem radošajiem projektiem, atklāj L. Amantovs. Albuma prezentācijas koncerts uz Alūksnes Kultūras centra skatuves pašlaik gan esot gaidīšanas režīmā, jo tiekot meklēts abpusēji ērts pasākuma datums.

Konkursa jautājumi

1. Koncertā “Lai skan mana tēvu zeme” “Mirage Jazz Orchestra” sadarbojas ar dziedātāju Ievu Sutugovu. Ar kuru dziedātāju orķestrim bija koncertprogramma pērn?
2. Kā sauc Laura Amantova džeza kvarteta jauno albumu?
3. Kā sauc alūksnieša Laura Amantova brāļus, kuri arī ir cieši saistīti ar mūzikas pasauli?

Atbildes redakcijā Pils ielā 27, Alūksnē, LV-4301 vai “Malienas Ziņu” pastkastē Pils ielā 27, 1. stāvā, vai uz e-pasta adresi reklama@malienaszinas.lv, norādot savu tālruņa numuru, gaidām līdz 15. februāra pulksten 12.00.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma