Stāsts nav tikai par izglītību

Sandra Apine

Lai gan pērnā gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja, ka skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma plānots ieviest gadu vēlāk, balsu vākšana sabiedrības iniciatīvas platformā manabalss.lv turpinās, un šobrīd tā ir jau finiša taisnē, jo savākti vairāk nekā 9000 paraksti. Neraugoties uz lielas sabiedrības daļas iebildumiem un nozares profesionāļu centieniem ar priekšlikumiem un ieteikumiem piedalīties izglītības politikas uzlabošanā, ministrija turpina virzīt grozījumus.

Virkne nevalstisko izglītības nozares organizāciju un profesionāļu ilgstoši ir centušies līdzdarboties izglītības politikas uzlabošanā, sniedzot priekšlikumus un idejas, taču saskārušies ar noraidījumu. “Rodas sajūta, ka ministrija tikai ārēji ieklausās mūsu viedokļos, taču patiesībā nekas no tā netiek ņemts vērā. Neskaitāmas sēdes, kurās prezentējam pētījumus, priekšlikumus un argumentējam savus viedokļus, taču viss veltīgi – ceļa rullis turpina iet uz priekšu. Arī šis gads iesākās ar kārtējo noraidījumu profesionāļu piedāvātajiem grozījumiem. Tāpēc arī mēs uzskatām par nepieciešamu turpināt parakstu vākšanu, lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā. Vēl nepieciešami nepilns 1000 parakstu, tādēļ ikviens, kas vēlas atbalstīt esošo kārtību, ir aicināts parakstīties,” vēsta iniciatīvas autori.

Savu viedokli aktīvi ir paudušas vecāku organizācijas, uzskatot, ka svarīgāk ir izprast un atpazīt bērnu dotības un stiprās puses, nevis mehāniski panākt ātrāku nonākšanu darba tirgū. Esošo kārtību atbalsta ne tikai virkne vecāku, bet arī liela daļa pedagogu, kuri nesen veiktā aptaujā pauduši savu viedokli, norādot arī uz faktu, ka skolas šobrīd nav piemērotas tik maziem skolēniem.

Bet stāsts nav tikai par izglītību – jo mazāks bērns, jo vairāk būtu jāvērtē arī drošības un sociālais aspekts. Eksperti ir pauduši viedokli, ja sešgadnieki dosies uz skolu, īpaši lielpilsētās pieaugs riski bērnu drošībai. Ja mums visiem svaigā atmiņā ir gadījumi, kad mazi bērni tiek izsēdināti no sabiedriskā transporta, jo nav e-talona vai tas ir sabojājies, tad jāaizdomājas par to, vai nepieciešams veicināt sešgadnieku nonākšanu šādā situācijā.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »