“Rally Alūksne 2018” startēs vairāk nekā 100 ekipāžas

Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu apvienotajā posmā “Rally Alūksne 2018”, kas norisināsies šīs nedēļas nogalē – 19. un 20. janvārī, uz starta izies vairāk par 100 ekipāžām, kas ir vairākus gadus neredzēts rādītājs. Dalībnieku pieteikšanās ir noslēgusies un zināms, ka startam gatavojas daudzas ļoti spēcīgas ekipāžas.

“Piektdienas vakarā “Rally Alūksne 2018” dalībnieku sarakstā atrodamas 106 ekipāžas. Sacensībās Latvijā šāds skaits braucēju nav startējuši vairākus gadus, bet pērn no visiem Baltijas rallijiem vairāk sportistu piedalījās tikai Igaunijā notiekošajā Sāremā rallijā, kas ir ļoti populārs starp šī sporta veida cienītājiem jau daudzu gadu garumā. Tikmēr Alūksnes pusē notiekošās sacensības tiek rīkotas vien kopš 2011. gada,” informē Dace Janova (portāls “4rati”).

Jāatgādina, ka Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta kalendārā “Rally Alūksne” pirmo reizi iekļāva pērn, un šogad šo statusu tas saglabājis, paralēli uzņemot arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu pirmā posma braucējus.

Latvijas rallija čempionāta ieskaitē startēs 55 ekipāžas, no tām 28 pilotēs sportisti, kas startē zem mūsu valsts karoga, ieskaitot vairākus ārvalstu braucējus – Oliveru Solbergu, Raulu Ernandesu, Ruairi Markusu Belu un Adamu Vestlundu. No spēcīgākajiem pašmāju pilotiem jāizceļ Jānis Vorobjovs, Jānis Berķis, Mārtiņš Sesks, Emīls Blūms, Edijs Bergmanis. Būs arī ekipāžas no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, Izraēlas, Krievijas, Ungārijas un Lielbritānijas, tostarp tādi ātri piloti kā Vitauts Šveds, Rolands Poms, Timmu Korge, Tibors Erdi juniors, Ranno Bundsens un Valērijs Gorbans, kurš startēs ar WRC auto. Trīs ekipāžas cīņā dosies ar R5 klases mašīnām.

Savukārt Igaunijas rallija čempionāta ieskaitei reģistrējušās 40 ekipāžas.

Rallija braucējiem būs jāaizvada ātrumposmi gan piektdien, 19. janvārī, gan sestdien, 20. janvārī, kamēr rallijsprinta dalībnieki trasē dosies vien sacensību otrajā dienā. Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmajam posmam pieteikušās 32 ekipāžas, bet 35 mašīnas un to ekipāžas sacentīsies par ieskaites punktiem Lietuvas rallijsprinta čempionāta ieskaitē.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

22. novembrī 10.00 dzejas konkurss “Ojāram Vācietim 85”, Gaujienā. Apes novada skolu skatuves runas konkurss: 1.kl.-4.kl. Ojāra Vācieša pamatskolas zālē, 5.kl.-9.kl. Gaujienas tautas namā. Grupas “Vilki” koncerts.

22. novembrī 20.00 Alūksnes Kultūras centrā dokumentālā filma “Baltu ciltis”.

23. novembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās – saruna ar Alūksnes novada domes deputātu Druvi Mucenieku.

Lasīt tālāk »

Reklāma