Aicinām pēc jaunā Apes novada kalendāra!

Noslēdzies laikraksta “Malienas Ziņas” sadarbībā ar Apes novada domi lasītājiem piedāvātais konkurss par objektiem, kas redzami Apes novada jaunajā, 2018. gada, kalendārā, iegūstot iespēju laimēt izdevumu.

Paldies Apes tūrisma informācijas centra vadītājai Astrai Bindei par interesantajiem jautājumiem! Atsaucība bija liela – saņēmām 15 vēstules. Paldies visiem, kas, neskatoties uz svētku rosību, atrada laiku sameklēt vai atcerēties un atsūtīt atbildes. Pie tam, daudzi tās bija izsmeļoši papildinājuši. Īpašs paldies Rasmai Harju par literārām un personiskām atkāpēm! “Es centos burtiski atbildēt tikai uz trim jautājumiem. Bet “literārā atkāpe” ir, ka “Zilais kamīns” man bija ļoti tuvs tiešā nozīmē. Kamīnam pa kreisi bija gulta, kurā es pārgulēju, kad aizbraucu pieskatīt meitas Ilzes Jakobsones dvīnīšus Mārci un Madaru, kad pašas nebija. Kamīns tika “sildīts”, jo no abām pusēm bija pa krāsnij – podiņu un apaļa bleķa – tāpēc pārguļot man vienmēr sala viens plecs. Bet dvīnīši izturēja – tagad ir abi jau ģimenes cilvēki ar saviem bērniem un jaunā skolotāja arī. Ko darītu jauna skolotāja, ja Trapenē nebūtu lepnā dzīvokļa ar vēsturisko zilo kamīnu? Tagad uz vecumdienām tas atkal ir jauns un skaists (arī es, jo esmu dzimusi 1933. gadā) un mīļu roku aprūpēts, siltā telpā. Esmu pateicīga, ka esat likuši man ko vairāk uzzināt par mums pašiem,” tā R. Harju.

Pateicoties kāda lasītāja, kas redakcijā bija iegriezies abonēt laikrakstu, laimīgajai rokai, ar izlozes palīdzību noskaidrojām, ka pēc Apes novada kalendāra redakcijā var ierasties: Maija Miķele, Līga Ludborža un Mairis Rāts. To var pagūt vēl šo dien līdz pulksten 15.00 vai no 2. janvāra jebkurā brīdī darba laika ietvaros.

Ja šajā konkursā nelaimējās, Apes novada kalendāru var iegādāties Apes tūrisma informācijas centrā. Jāatgādina, ka kalendārs “Apes novads toreiz un tagad” veidots, par pamatu ņemot vēsturiskās fotoizstādes ”Apes novads toreiz un tagad” savāktos materiālus, pie tam izdevums ietver arī fotomateriālu, kas nav skatāms izstādē. Katrai novada teritorijai – Apei, Gaujienai, Trapenei un Virešiem – veltītas trīs lappuses.

KONKURSA JAUTĀJUMI
1. Kurā gadā tika pārtraukta šaursliežu vilcienu satiksme posmā Ape – Alūksne? 1973. gadā
2. Cik vēsturiskie barona Vulfa kamīni saglabājušies Trapenē bijušajā Bormaņmuižas medību pilī (tagad – kultūras nams)? Viens
3. Cik kori piedalījās pirmajās, komponista Jāzepa Vītola diriģētajās Dziesmu dienās Gaujienā 1933. gadā? Astoņi.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »