Aicinām pēc jaunā Apes novada kalendāra!

Noslēdzies laikraksta “Malienas Ziņas” sadarbībā ar Apes novada domi lasītājiem piedāvātais konkurss par objektiem, kas redzami Apes novada jaunajā, 2018. gada, kalendārā, iegūstot iespēju laimēt izdevumu.

Paldies Apes tūrisma informācijas centra vadītājai Astrai Bindei par interesantajiem jautājumiem! Atsaucība bija liela – saņēmām 15 vēstules. Paldies visiem, kas, neskatoties uz svētku rosību, atrada laiku sameklēt vai atcerēties un atsūtīt atbildes. Pie tam, daudzi tās bija izsmeļoši papildinājuši. Īpašs paldies Rasmai Harju par literārām un personiskām atkāpēm! “Es centos burtiski atbildēt tikai uz trim jautājumiem. Bet “literārā atkāpe” ir, ka “Zilais kamīns” man bija ļoti tuvs tiešā nozīmē. Kamīnam pa kreisi bija gulta, kurā es pārgulēju, kad aizbraucu pieskatīt meitas Ilzes Jakobsones dvīnīšus Mārci un Madaru, kad pašas nebija. Kamīns tika “sildīts”, jo no abām pusēm bija pa krāsnij – podiņu un apaļa bleķa – tāpēc pārguļot man vienmēr sala viens plecs. Bet dvīnīši izturēja – tagad ir abi jau ģimenes cilvēki ar saviem bērniem un jaunā skolotāja arī. Ko darītu jauna skolotāja, ja Trapenē nebūtu lepnā dzīvokļa ar vēsturisko zilo kamīnu? Tagad uz vecumdienām tas atkal ir jauns un skaists (arī es, jo esmu dzimusi 1933. gadā) un mīļu roku aprūpēts, siltā telpā. Esmu pateicīga, ka esat likuši man ko vairāk uzzināt par mums pašiem,” tā R. Harju.

Pateicoties kāda lasītāja, kas redakcijā bija iegriezies abonēt laikrakstu, laimīgajai rokai, ar izlozes palīdzību noskaidrojām, ka pēc Apes novada kalendāra redakcijā var ierasties: Maija Miķele, Līga Ludborža un Mairis Rāts. To var pagūt vēl šo dien līdz pulksten 15.00 vai no 2. janvāra jebkurā brīdī darba laika ietvaros.

Ja šajā konkursā nelaimējās, Apes novada kalendāru var iegādāties Apes tūrisma informācijas centrā. Jāatgādina, ka kalendārs “Apes novads toreiz un tagad” veidots, par pamatu ņemot vēsturiskās fotoizstādes ”Apes novads toreiz un tagad” savāktos materiālus, pie tam izdevums ietver arī fotomateriālu, kas nav skatāms izstādē. Katrai novada teritorijai – Apei, Gaujienai, Trapenei un Virešiem – veltītas trīs lappuses.

KONKURSA JAUTĀJUMI
1. Kurā gadā tika pārtraukta šaursliežu vilcienu satiksme posmā Ape – Alūksne? 1973. gadā
2. Cik vēsturiskie barona Vulfa kamīni saglabājušies Trapenē bijušajā Bormaņmuižas medību pilī (tagad – kultūras nams)? Viens
3. Cik kori piedalījās pirmajās, komponista Jāzepa Vītola diriģētajās Dziesmu dienās Gaujienā 1933. gadā? Astoņi.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

19. janvārī 17.00 Kolberģa tautas namā animācijas filmu pēcpusdiena.

19. janvārī 18.00 Māriņkalna tautas namā pasākums “Pie tējas tases”.

19. janvārī 18.00 pie Mālupes Saieta nama 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts pasākums „Ar domu par rītdienu” (rīko Saieta nams sadarbībā ar bibliotēku).

19. – 20. janvārī Alūksnes novadā Latvijas čempionāts autorallijā, rallijs “Alūksne 2018”. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un pie ieejas ātrumposmos.

Lasīt tālāk »