Jaunais kalendārs stāsta par novadu toreiz un tagad

Šonedēļ nodrukāti Apes novada jaunie, 2018. gada kalendāri, kas ir skaisti un vēsturiski izzinoši vienlaikus. Tapuši gan galda, gan sienas kalendāri, kurus pēc 2018. gada varēs izmantot arī kā bilžu albumu. Pareizi atbildot uz trim jautājumiem, erudītākajiem interesentiem šos kalendārus būs iespējams iegūt arī Jaunā gada dāvanu maisā.

“Kalendārs “Apes novads toreiz un tagad” veidots, par pamatu ņemot vēsturiskās fotoizstādes ”Apes novads toreiz un tagad” savāktos materiālus,” informē Apes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ērmane. Kalendāra veidotāji uzsver, ka šis darbs darīts ar mīlestību pret vietu, kurā dzīvojam un strādājam. “Mēs esam tā Latvijas daļa, kura šobrīd veido Latvijas tagadni, tādēļ esam atbildīgi par pagātnes liecību saglabāšanu un nodošanu nākamajai paaudzei, lai veidotu Latvijas nākotni. Izveidojot šo izstādi un kalendāru, kuri bagāti ar fotogrāfijām un vēstures liecībām, mēs gribam rosināt diskusiju starp paaudzēm, radīt iespēju plašākai sabiedrībai iepazīties ar katru mūsu novada pagastu un Apes pilsētu. Mūsu pagātni, tagadni un nākotni veido cilvēki. Šī ir visu mūsu kopīga dāvana savam novadam un Latvijai simtgadē,” tā apenieši. Lielo rūpi par kalendāra veidošanu turēja Ilva Sāre sadarbībā ar pašvaldības darbiniekiem, izdevumu maketēja mākslinieks Ainars Gaidis. “Kalendārs ietver arī fotomateriālu, kas nav skatāms izstādē. Katrai novada teritorijai – Apei, Gaujienai, Trapenei un Virešiem – veltītas trīs lappuses,” stāsta I. Ērmane.

Katrs no veidiem nodrukāts 300 eksemplāru lielā tirāžā. Kalendārus pašvaldība izmantos arī dāvināšanai, piemēram, tos saņems novada seniori, kam šogad nozīmīgas jubilejas. “Priecājamies, ka mūsu kalendārus iegādājas gan vietējie, gan viesi un izmanto dāvanām. Šoreiz izdevums sevī ietver arī vēsturisko nozīmību – kad gads beigsies, noņemot datumu sadaļu, jūsu rīcībā paliks bilžu albums,” stāsta I. Ērmane. Lielā sienas kalendāra cena, ieskaitot PVN, ir 5,43, galda – 3,38 eiro. Kalendāra izmaksas veidojas, ņemot vērā autoratlīdzību par maketa sagatavošanu, iespiešanas pakalpojumiem, kā arī sagatavošanas un pārdošanas izmaksas. Izdevumus var iegādāties pagastu tūrisma centros, kā arī interesenti to var meklēt 25. decembrī pirms spēles “Prāta laboratorija” – Apes Tūrisma informācijas centrā pie Astras Bindes.

Konkursa jautājumi
1. Kurā gadā tika pārtraukta šaursliežu vilcienu satiksme posmā Ape – Alūksne?
2. Cik vēsturiskie barona Vulfa kamīni saglabājušies Trapenē bijušajā Bormaņmuižas medību pilī (tagad – kultūras nams)?
3. Cik kori piedalījās pirmajās, komponista Jāzepa Vītola diriģētajās Dziesmu dienās Gaujienā 1933. gadā?

Pareizās atbildes līdz 28. decembrim pulksten 12.00 aicinām sūtīt uz laikraksta “Malienas Ziņas” redakciju Pils ielā 27, Alūksnē, LV – 4301 vai iemest “Malienas Ziņu” pastkastē Pils ielā 27, 1. stāvā, vai sūtīt uz e-pasta adresi reklama@ malienaszinas.lv, norādot savu tālruņa numuru.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma