Laimes kods

Sandra Apine

Gada nogales svētkos cilvēki viens otram vēl prieku un laimi, bet cik bieži esam sev vaicājuši, kas ir laime? Kā to iegūt? Vai laimes sajūtu sniedz absolūts miers un harmonija vai, gluži otrādi, gaisā parauti piedzīvojumi?

Ne vienmēr esmu novērtējusi izdevumus, kas, lielākoties komerciālos nolūkos, top par godu tam vai citam notikumam, gadskārtu svētkiem vai tiek veltīti kādam kārtējam modes kliedzienam tajā vai citā nozarē. Taču ir arī izņēmumi. Nule izdevniecībā “Zvaigzne ABC” izdotais Daces Rukšānes “Latviskais laimes kods”, kurā autorei, tuvojoties Latvijas simtgadei, šķitis interesanti padomāt, kur smeļamies laimi, ir viens no tiem. Nupat gan arī dāņi nāca klajā ar savu starptautisko bestselleru, kas atklāj universālo labsajūtas, omulības un laimes noslēpumu, bet Rukšāne ir apkopojusi mūsējo, latviešu laimes kodu. Tā, protams, ir skaista dāvana sev vai citiem šajos svētkos – ne bez tā, bet grāmatā apkopotais nudien liek aizdomāties par šķietami vienkāršām lietām, kas mums ļauj justies labi, un varbūt nemeklēt nez kādas laimes virsotnes, jo īstās ir tās mazās un tepat blakus. Nu, piemēram, rokdarbi, pirts, ciemošanās, par ko var lasīt arī šīs dienas laikrakstā. Kaut arī neesmu rokdarbniece, ciemos pie viesmīlīgajiem ilzeniešiem arī man tapa savs rudmatainais eņģelis, un gatavošanas brīdī nudien šķita, ka ikdienas skrējienā esi noķēris kādu harmonijas brīdi. Laimes kods ir arī eglītē no meža, par ko stāsta Kozuliņu ģimene. Arī darba tikumā ir iekodēta laime. Latvieši ir ļoti čakli un darbīgi, un to pierāda arī mūsu “Zelta bites” saņēmēji, kuru darbu varbūt ikdienā nenovērtējam un uztveram kā pašu par sevi saprotamu. Mums ir slēpošana ar Andreju Rastorgujevu, ziedošanas tradīcija, par ko šajā numurā vēsta studenti, grāmatu lasīšana un galu galā arī par katru latvieti var sarakstīt grāmatu gluži kā par novadnieku Kārli Krēsliņu. Laimes kods ir arī tajā, ka mums ir lepnums par savējiem un savu dzimto pusi – par to kalendārā, kas veltīts sava novada vēsturei, stāsta apenieši. Laime, izrādās, ir iekodēta pavisam vienkāršās lietās, par ko mēs stāstām katrā numurā. Priecīgus svētkus!

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

22. aprīlī 18.00 Malienas tautas namā viesosies Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis” ar Marka Kamoleti komēdiju “Pidžama sešiem”.

23. aprīlī 12.00Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonementā Jauno grāmatu diena, jauno grāmatu apskats.

23. aprīlī 15.30 Liepnas tautas namā rokdarbu pulciņa 5 gadu jubilejas izstādes “Mēs Latvijai” atklāšana, izstāde skatāma līdz 4. maijam.

Lasīt tālāk »