Decembris – labdarības laiks

Dace Plaude

Ziemassvētki ir ne tikai gaišākie svētki gadā, bet arī laiks, kad atveram savas sirdis labdarībai. Daudzo labdarības akciju vidū īpaši pamanāms ir labdarības maratons “Dod pieci”, ko jau ceturto gadu organizēs Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un labdarības organizāciju “Ziedot.lv”.

Šis pasākums ir daļa no starptautiska projekta, kurā dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni. Līdz šim akcijas “Dod pieci” ietvaros iegūtie ziedojumi novirzīti vientuļajiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām un vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai. Kopš šīs akcijas uzsākšanas lielākā summa “Dod pieci” vēsturē – 190 910 eiro – tika savākta pērn, nodrošinot iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai. Šogad “Dod pieci” aktualizēs Latvijas bērnu namos valdošo situāciju un nepieciešamību dot bērnunamu bērniem iespēju augt ģimenē.

“Mēs vēlamies, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu iespēja piedzīvot laimīgu bērnību un ģimeni. Katram bērnam vajag ģimeni, jo bez ģimenes nav bērnības,” tā pauduši akcijas rīkotāji. Vai tas iespējams, ja Latvijā, kā apzinājuši akcijas rīkotāji, ik gadu vidēji 1500 bērnu dzīvo bērnu namos – bez vecākiem un bez ģimenes, saskaroties ar vardarbību, mīlestības trūkumu un pamestību? Jāteic, ka akcijas norise ir ļoti pārdomāta un šī gada akcijas tematika regulāri tiek aktualizēta plašsaziņas līdzekļos sabiedrisko mediju projektā “Sistēmas bērni”, runājot par problēmām, ar kurām saskaras bērnu namu audzēkņi.

Jau pēc nedēļas, sākot no 17. decembra, radio Pieci.lv dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš sešas diennaktis dzīvos un strādās īpašā stikla studijā, kas šogad pirmo reizi atradīsies Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam. Tiks uzsākts labdarības maratons, kas turpināsies 144 stundas, un tā laikā tiks atskaņotas ziedotāju izvēlētās dziesmas, stikla studijā katru dienu ciemosies Latvijā pazīstamas personības, kā arī ar nelieliem koncertiem uzstāsies populāri mūziķi un grupas. “Dod pieci” norisei 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā un tiešsaistē www.dodpieci.lv

Ikviena no līdzšinējām akcijām aizritējusi īpašā emocionālā gaisotnē, un var tikai apbrīnot dīdžejus par viņu prasmi ikvienā, kurš seko akcijas norisei, aizskart kādu dziļi personisku stīgu.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

22. aprīlī 18.00 Malienas tautas namā viesosies Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis” ar Marka Kamoleti komēdiju “Pidžama sešiem”.

23. aprīlī 12.00Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonementā Jauno grāmatu diena, jauno grāmatu apskats.

23. aprīlī 15.30 Liepnas tautas namā rokdarbu pulciņa 5 gadu jubilejas izstādes “Mēs Latvijai” atklāšana, izstāde skatāma līdz 4. maijam.

Lasīt tālāk »