Viena lieta, kas noturēs jūsu finanšu brīvību

Mēs visi reizi pa reizei esam uzgājuši rakstus internetā ar vilinošiem virsrakstiem, kā piemēram, “Šis pāris nomaksāja savu 10000 eiro parādu viena gada laik” vai “Tev aizdevums internetā 1000 eiro (luottoa netistä 1000e) apmērā vairs nav nepieciešams – uzzini kā” un tā tālāk. Šķiet, ka visi šie raksti patiesībā ir uzpūsti meli, bet bieži vien reālajā dzīvē izrādās, ka cilvēki, kuri ir spējuši sasniegt finansiālus panākumus, ir tādi pasi vienkārši un normāli cilvēki kā mēs. Viņiem, visticamāk, nemaz nav augstprātīgi augstu ikmēneša ienākumu, bet viņiem arī nepieder visjaunākās un modernākās tehniskās ierīces, kādas vien parādās tirgus plauktos.

Kāpēc ir tā, ka cilvēki, kuri to vismazāk izpauž uz āru, ir finansiāli visveiksmīgākie? Tas tāpēc, ka finanšu panākumu atslēga ir apņemšanās. Tā ir arī viena no galvenajām lietām, kas noturēs jūsu finanšu brīvību. Jā, lielākajā daļā gadījumu pat tikai ar vārda “apņemšanās” vai “saistības” ir pietiekami, lai mūs izbiedētu un mēs mestu plinti krūmos. Bet tāpat kā ar jebkuru citu dzīves mērķi, stingra apņemšanās ir absolūti nepieciešama, lai panāktu arī finansiālu labklājību. Nav nekādas nozīmes tam, cik daudz naudas jūs nopelnāt pēc visu nodokļu nomaksas, vai kur jūs dzīvojat, ja jūsos nav apņemšanās uz panākumiem.

Viena lieta ir vēlēties būt finansiāli veselīgiem un neatkarīgiem, bet pavisam kas cits ir reāli apņemties uzlabot savas finanses. Tāpat kā jebkura cita mērķa sasniegšanai – liekā svara zaudēšanai, atzīmju uzlabošanai vai kam citam, jūsu labā nostrādās tikai patiesa apņemšanās uz mērķa izpildes saistībām. It īpaši brīžos, kad mērķis šķiet bezcerīgi nesasniedzams, tieši ciešā apņemšanās būs tas, kas jūs novedīs līdz mērķa sasniegšanas finiša taisnei.

Tāpēc ir vērts sev pajautāt – vai jūs patiešām esat apņēmies uzlabot savu finansiālo stāvokli? Ja “jā”, tad vai jūs pastāvīgi rīkojaties saskaņā ar šo apņemšanos? Ko darīt, ja jūs esat apņēmies uzlabot savas finanses, bet joprojām neredzat vajadzīgos rezultātus?

Jums ir nepieciešams plāns katram nopelnītajam eiro. Jo katrs viens eiro, kuru jūs nopelnāt, ir ar potenciālu iespēju kļūt par daudz ko vairāk nekā tikai vienu eiro. Ja jums ir uzkrājies parāds, katrs eiro, ko jūs iemaksājat parāda atmaksai, ietaupīs jums ievērojamu naudas summu procentu maksājumos. Tāpat ir gadījumos, ja jūs ieguldāt naudu, katram eiro ir potenciāls kļūt ievērojami lielākam līdz ar noguldījuma procentu pieaugumu. Lai nopelnītu un ietaupītu maksimāli daudz naudas, jums nav jāizveido savu personīgo finanšu uzskaites mājaslapa, bet ir svarīgi, lai jums būtu plāns katram ienākošajam eiro.

Kad jūs tiešām sniegtu sev mirklīti laika, lai apstātos un patiesi padomātu par katra eiro ietekmi uz jūsu ilgtermiņa finansiālo stāvokli, mēs garantējam, ka ar laiku izmaiņas jūsu domāšanas stilā attiecībā uz naudu krasi mainīsies. Drīz vien secināsiet, ka jūs, iespējams, vairs nemaz nevēlaties iegādāties lietas, lai apliecinātu savu statusu, par kurām iepriekš domājat, ka bez tām nevarēsiet dzīvot. Budžeta sastādīšana ir kā mazais palīgs, kas jums palīdzēs noteikt prioritātes jūsu finanšu brīvības uzstādītajiem mērķiem.

Protams, mēs nenoliedzam, ka nav divu vienādu mēnešu gadā, un tas spilgti atspoguļosies arī jūsu finansēs. Dažreiz neatkarīgi no tā, cik daudz mēs saplānojam budžeta pozīcijas, mēs reizēm nonāksim situācijā, kurā mums vienkārši neizdosies ierobežot mēneša izdevumus. Tomēr tā vietā, lai pārdzīvotu, ka jūsu budžeta plāns šomēnes netika izpildīts, ņemiet un pielāgojiet savu budžetu veicot korekcijas nākamajam vai aiznākamajam mēnesim. Paturiet prātā, ka apņemšanās nenozīmē, ka jūs nekad nekļūdīsieties. Bet apņemšanās virzīs jūs mēģināt vēl un vēl un, galu galā, atrast labākos risinājumus.

Reklāmraksts

Komentēšana liegta.

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

22. novembrī 10.00 dzejas konkurss “Ojāram Vācietim 85”, Gaujienā. Apes novada skolu skatuves runas konkurss: 1.kl.-4.kl. Ojāra Vācieša pamatskolas zālē, 5.kl.-9.kl. Gaujienas tautas namā. Grupas “Vilki” koncerts.

22. novembrī 20.00 Alūksnes Kultūras centrā dokumentālā filma “Baltu ciltis”.

23. novembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās – saruna ar Alūksnes novada domes deputātu Druvi Mucenieku.

Lasīt tālāk »

Reklāma