Iedrošinājums stiprajam dzimumam

Aivita Lizdika

Klāt gada pirmspēdējais mēnesis – novembris. Tas Latvijā ir patriotisma mēnesis, kad atzīmējam Robežsargu dienu un svinam Lāčplēša un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Taču nu jau vairākus gadus arī Latvijā novembris tiek pasludināts par Ūsu mēnesi vai Movembri, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta vīrieša veselībai un ar to saistītajām problēmām. Tādēļ šajā mēnesī Latvijas Urologu asociācija kopā ar sadarbības partneriem aicina sabiedrību iesaistīties dažādās kampaņas aktivitātēs, bet vīriešus – regulāri doties pie urologa.

Ūsu mēnesis nav atrakcija, kuras laikā vīrieši sevi un citus uzjautrina ar dažāda veida ūsām, portretiem un frizūrām ar tām. Par to nav nepieciešams kautrēties, kā tas īpaši izpaužas laukos. Akciju šādi, zinām, atbalsta ievērojami mūziķi, sportisti, aktieri un pat pasaulē slavenas amatpersonas, jo ūsu audzēšana novembrī parāda nopietnu un cieņpilnu attieksmi pret savu veselību, atgādinot, ka vismaz vienreiz gadā stiprā dzimuma pārstāvim ir jādodas pie urologa, ja arī nav nekādu sūdzību. Tas ir veids, kā interesanti pievērst uzmanību problēmai, akcentēt to.

Statistika rāda, ka vīrieši diemžēl Latvijā dzīvo par 10 gadiem mazāk nekā sievietes, un bieži vien tas ir vīriešu bezrūpības dēļ, jo šķiet – ar mani taču nekas slikts nevar notikt. Lielākā daļa vīriešu pie ārsta dodas novēloti, kad slimība jau ielaista un grūti ārstējama. Tikai retais no viņiem zina, ka pēc 45 gadiem profilaktiskās pārbaudes pie ārsta jāveic ik gadu. “Ūsu mēnesis” ir iedrošinājums un atgādinājums mūsu stiprajam dzimumam, ka ķermenis ir tieši tik stiprs, cik labi jūtas tā īpašnieks. Un mēs taču zinām, kā vīrieši rūpējas par saviem spēkratiem! Tad kādēļ atstāt novārtā savu ķermeni? Vai tas ir vienaldzīgāks par spožo autiņu garāžā, kas uz autoservisu tiek vests pie pirmās sadzirdētās nelāgās skaņas?

Tādēļ novembrī arī mūspusē ik katrs sevi cienošs vīrietis varētu pacensties uzaudzēt ūsas, parūpēties par savu veselību un šādi rosināt arī citus vīriešus doties kaut vienreiz gadā pie ārsta. Un mēs, sievietes, šādu iniciatīvu varam tikai veicināt un atbalstīt.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

22. maijā 14.30 Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņa nodarbība “Ko tu zini par drošību?”.

23. maijā, apliecinot savu mīlestību Latvijai, izzinošs brauciens senioriem – Smiltenes novads, Valkas novadu, Strenču novads, Beverīnas novads. Pieteikšanas līdz 18. maijam un informācija pa tālruni 25775584.

23. maijā 10.00 Jaunannas tautas namā senioru ikmēneša tikšanās.

24. maijā 16.30 – 18.30 Alūksnes Muižas parkā pie Eola tempļa skriešanas seriāla “Alūksnes pavasaris” noslēguma kārta.

Lasīt tālāk »