Dāvana Latvijai un lasītājiem

Sandra Apine

Laikraksts “Malienas Ziņas” ir ne tikai vietējo sabiedrisko norišu atspoguļotājs, bet vairākus gadu desmitus arī Alūksnes un Apes novadu kultūrvēstures veidotājs, tādēļ daudzas spilgtas lappuses un laikraksta pielikumi izdevumā jau ikdienā ir veltīti abu novadu kultūrvēsturei un personībām. Taču, ceļā uz Latvijas simtgadi, arī mēs esam sagatavojuši dāvanu Latvijai un mūsu lasītājiem vienlaikus, sarūpējot īpašus stāstus. Mēs jūtamies piederīgi tam, ko iepazīstam un iemīlam, tādēļ, stiprinot mūsu lasītāju piederības sajūtu savai dzimtajai pusei, šī gada oktobrī, novembrī un decembrī izdodam četrus laikraksta informatīvi izglītojošus pielikumus “Mēs esam piederīgi Latvijai”. Pirmajā, kas sasniedz savus lasītājus šodien, kā arī nākamajos trijos iepazīstināsim ar ievērojamiem novadniekiem, kas dažādos laikos atstājuši aiz sevis paliekošas pēdas un veicinājuši valsts un sava novada attīstību dažādās nozarēs. Otrkārt, stāstīsim par novadniekiem – laikabiedriem, kas ceļu uz Latvijas simtgadi bruģējuši ar labiem un veiksmīgiem darbiem, kā arī iedvesmojuši tiem citus. Šodienas numurā mūs iedvesmo erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” veidotāji Arita un Roberts Zvejnieki, kam izdevies šo pasākumu izveidot par kaut ko vairāk nekā tikai spēli. “Mēs šeit visi varētu dzīvot vēl labāk, ja katrs savā jomā, kurā viņš darbojas vai kas viņam patīk, piedāvātu kaut ko jaunu un iesaistītu tur arī apkārtējos,” tā stāsta varoņi, un viņiem nevar nepiekrist.

Līdzās tam, izceļot Latvijas bagātību – dabu mums apkārt – pielikumos būs materiāli par skaistākajām ainavām Alūksnes un Apes novados. Šoreiz – par ainaviski skaistajām un noslēpumainajām Raganu klintīm Vaidavas upes krastā. Radot dziļāku interesi par vietu, kurā dzīvojam, izvēršam stāstus par pilsētas ēkām ar kultūrvēsturisku nozīmību (šoreiz par atdzimstošo ēku Jāņkalna ielā 51) un to iemītniekiem senatnē un mūsdienās, kā arī, rosinot lasītājos valsts svētku sajūtu, stāstīsim par sabiedrības iniciētiem īpašiem veltījumiem Latvijai simtgades svētkos. Piemēram, šajā pielikumā vēstām par interešu grupu “Zeltene”, kas visa nākamā gada garumā iecerējusi apciemot bērnu namus, vecos un vientuļos ļaudis mājās un sociālās aprūpes centros. Mīlestības pilna dāvana, kas, cerams, iedvesmos arī citus. Varbūt arī kāds no jums var veltīt dāvanu Latvijai svētkos literāra darba veidolā, piedaloties konkursā ar tādu pašu nosaukumu “Mēs esam piederīgi Latvijai”? Par to vairāk – pielikumā.

Jāpiebilst, ka četri pielikumi pie lasītājiem ceļos, pateicoties Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Latvijas valsts budžeta finansētas mērķprogrammas “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma” atbalstam, kas izdošanu apmaksā. Priecājamies, ka valsts politika pēdējā laikā ar projektu konkursu starpniecību atbalsta mediju nozari līdzīgi kā citas, stimulējot drukātā vārda pastāvēšanu. Uz tikšanos nākamajos iedvesmas stāstos!

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

20. aprīlī 14.00 Bejas novadpētniecības centrā sadarbībā ar Bejas pamatskolu tematisks pasākums un izstāde “Dzejniecei, Bejas skolas skolotājai Aldonai Atgāzei – 110”.

20. aprīlī 17.00 Jaunlaicenes tautas namā cikla “Latvijai 100” ietvaros “Sarunas 10×10”. Tēma “Cilvēks Jaunlaicenē”. Neformāla saruna ar Jaunlaicenes pārvaldes vadītāju Ivetu Vārtukapteini. Ieeja bez maksas.

20. aprīlī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā Liepājas teātra izrāde – Karls Šēnhers “Ragana”.

Lasīt tālāk »