Stiprināt lasītāju piederības sajūtu

Sandra Apine, redaktore:

“Klau, tu noteikti zini, kas tad īsti būs tajā Pilssalas objektā, ko pašlaik būvē?”, “Vai uz vingrošanu var iet jebkurš, un tas tiešām būs par velti?”, “Vai tagad ar tiem atkritumiem būs citādāk nekā “Rūpes” laikā?”, “Kad beidzot remontēs baznīcu, tāda noplukusi izskatās…?”, “Vai skolēniem tagad ir brīvpusdienas?”, “Tad tagad ezerā ir vairāki kuģi?”, “Kur Alūksnē var palikt pa nakti?”, “Kas tajā jaunajā izrādē spēlē?”…

Tie ir tikai daži no jautājumiem, kurus man un, pieļauju, arī kolēģiem uzdod draugi un paziņas, un, ja atbildi zinu, tad, protams, informācijā dalos. Taču bieži vien gribas pateikt: bet, mīļie draugi, ja jums tiešām rūp visi šie jautājumi un atbildes, varbūt ir vērts abonēt laikrakstu, jo taču nebūt nav jādzīvo neziņā – visa aktuālākā informācija, kas skar Alūksnes un Apes novadu iedzīvotājus, nudien laikrakstā ir atrodama. Un, ja nav, – rakstiet, zvaniet – un būs! Arī nākamajā, 2018. gadā!

Jā, varētu domāt, ka laikraksts nav pirmās nepieciešamības prece, bet, manuprāt, informācija mūsdienās par tādu ir kļuvusi. Ir svarīgi būt informētam gluži tāpat, kā ir svarīgi būt paēdušam un siltumā. Nu, labi, mazliet pārspīlēti, bet uz to pusi ir. “Pateicoties avīzē izlasītajai informācijai, pieteicos velobraucienam un piedzīvoju fantastisku dienu! Paldies jums!”, “Ko nu mums, jāpateicas organizatoriem!”, “Bet par pasākumu es taču avīzē izlasīju, tādēļ paldies arī jums!” – tā ir šīs nedēļas saruna ar laikraksta abonentu Ludi Baltaisbrenci.

Lai laikraksta abonēšana patiešām būtu visiem pieejama, neskatoties uz vispārējo dzīves dārdzības kāpumu, no pirmdienas, 9. oktobra, līdz pat valsts svētkiem piedāvājam laikrakstu visam nākamajam gadam abonēt ievērojami lētāk. Tikai jāatnāk uz redakciju noformēt abonementu, ko var izdarīt arī pa telefonu 64307062, un avīze būs pastkastē!

Ceļā uz Latvijas simtgadi, ko atzīmēsim nākamgad, Latvijas valsts budžeta finansētas mērķprogrammas ietvaros, lasītājiem esam sarūpējuši īpašu dāvanu. Te jāuzsver, ka laikraksts ir ne tikai vietējo sabiedrisko norišu atspoguļotājs, bet vairākus gadu desmitus arī Alūksnes un Apes novadu kultūrvēstures veidotājs, tādēļ daudzas spilgtas lappuses un laikraksta pielikumi izdevumā bijuši veltīti abu novadu kultūrvēsturei un personībām. Mēs jūtamies piederīgi tam, ko iepazīstam un iemīlam, tādēļ, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, turpināsim šo tradīciju. Stiprinot mūsu lasītāju piederības sajūtu savai dzimtajai pusei, 2017. gada oktobrī, novembrī un decembrī izdosim četrus informatīvi izglītojošus pielikumus “Mēs esam piederīgi Latvijai”. Tajos lasītājus iepazīstināsim ar ievērojamiem novadniekiem, kas dažādos laikos atstājuši aiz sevis paliekošas pēdas un veicinājuši valsts un sava novada attīstību dažādās nozarēs; stāstīsim par novadniekiem – laikabiedriem, kas ceļu uz Latvijas simtgadi bruģējuši ar labiem un veiksmīgiem darbiem, iedvesmojuši tiem citus; izceļot Latvijas bagātību – dabu mums apkārt – gatavosim materiālus par skaistākajām ainavām Alūksnes un Apes novados; radot dziļāku interesi par vietu, kurā dzīvojam, turpināsim un izvērsīsim pērn iesākto rubriku “Agrāk un tagad”, kurā stāstīsim par pilsētas ēkām ar kultūrvēsturisku nozīmību un to iemītniekiem senatnē un mūsdienās, un, rosinot lasītājos valsts svētku sajūtu, vēstīsim par sabiedrības iniciētiem īpašiem veltījumiem Latvijai simtgades svētkos. Pielikums bez maksas tiks izplatīts visiem laikraksta abonentiem, tajā skaitā tas nonāks pilsētu un pagastu bibliotēkās, tāpat tas būs pieejams visās laikraksta mazumtirdzniecības vietās abos novados. Nākamgad plānojam pielikumu politiku turpināt.

Runājot par dāvanām, lielākoties esam centušies lasītājiem sarūpēt to, kas bagātina garīgi, tādēļ arī nākamgad erudīcijas lappusītes lasītājiem un pareizo atbilžu iesūtītājiem sadarbībā ar izdevniecību “Zvaigzne ABC” būs iespēja saņemt pašas jaunākās grāmatas, savukārt iknedēļas konkursos sadarbībā ar Alūksnes Kultūras centru iegūt brīvbiļetes uz skaistākajiem koncertiem un izrādēm. Tāpat priecājamies par sadarbību ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu, kuram pateicoties, katru gadu konkursa kārtībā vairākiem lasītājiem ir iespēja paviesoties Briselē, vairojot savu pasaules redzējumu.

Lasiet laikrakstu, abonējiet to, rakstiet mums (malienaszinas@malienaszinas.lv) un iedvesmojiet mūs arvien jaunām publikācijām par mūsu dzimto pusi, tās cilvēkiem un viņiem svarīgo! Paldies visiem, kas mūsu laikrakstam bijuši uzticīgi līdz šim – pateicoties Jums, laikraksts dzīvo arī šajos, drukātajai presei nebūt ne vieglajos pastāvēšanas apstākļos, un visiem, kas šo uzticību apliecinās arī 2018. gadā! Tiekamies laikraksta lappusēs!

 

Brigita: 2018. gadā arī centīšos atrast laiku patīkamajai nodarbei – kaut ko garšīgu pagatavot un par to jums pastāstīt “Kēķa stāstos”, kuros kopā esam nu jau vairāk nekā astoņus gadus. Jo, ja vien mūsu lasītājiem tas šķiet interesanti, saistoši un noderīgi, ir taču vērts pacensties, vai ne!? Tādēļ – gaidiet atkal jaunas ierosmes un idejas, kā “uzburt” dažādas maltītes, jo – “ķēķī” viss notiek. Tiksimies arī “Brīvbrīža” lappusēs, jo “pelēkās šūniņas” nav par skādi padarbināt, atrisinot arī kādu mīklu no dažādo uzdevumu klāsta… Tātad arī turpmāk būs, ko darīt, – gan jums, gan man!

 

Aivita: Uzsākot jauno preses izdevumu abonēšanas sezonu, aicinu vislabākā laikraksta vai žurnāla abonementu izvēlēties ne tikai sev, bet to dāvināt arī citiem, iegādājoties dāvanu karti. Iegūstot šādu dāvanu, tās saņēmējs par jums atcerēsies ik reizi, kad preses izdevums būs viņa pastkastē.

 

Ilze: Laikraksts “Malienas Ziņas” stāsta ne vien par vietējiem notikumiem, bet arī līdzcilvēkiem, kas ar savu piemēru spēj iedvesmot citus. Lai arī nākamajā gadā izdodas uzzināt par cilvēkiem, kas pamudina kaut ko mainīt vai darīt vairāk, nekā līdz šim!

 

Dace: Lasīt laikrakstu “Malienas Ziņas” daudzās ģimenēs ir tradīcija. Lai tā turpinās arī nākamajā gadā! Lai vēl arvien gribas paņemt rokās mūsu laikrakstu un, pāršķirot tā lappuses, atrast ko vērtīgu un noderīgu tieši sev!

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma