Aicina velobraucienā iepazīt Apes pusi

Turpinot iepazīt dabas un kultūras vērtības aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, Dabas aizsardzības pārvalde aicina dabas draugus brīvdienas pavadīt aktīvi un piedalīties velobraucienā uz Api, kas notiks 8. oktobrī.

“Šis būs jau trešais pasākums “Veclaicenes” apceļošanas seriālā un šoreiz plānots apskatīt Jaunlaicenes muižas muzeju un parku, kā arī ģeoloģisko dabas pieminekli – Grūbes dolomīta atsegumu,” informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Rūta Zepa. Pasākuma dalībnieki varēs iepazīt Jaunlaicenes muižas parku, savukārt brauciena turpinājumā būs iespēja apskatīt Grūbes dolomīta atsegumus Vaidavas upes krastos.

Brauciena sākuma punkts paredzēts Alūksnes novada Ziemera pagastā, pie tilta pār Vaidavas upi uz autoceļa Alūksne – Lucka. Pulcēšanās no pulksten 9.45, izbraukšana – 11.00. Informācija autovadītājiem – pirms velobrauciena automašīnas plānots nogādāt uz finiša vietu un šoferus atvest atpakaļ. “Kopumā brauciena garums būs ap 25 kilometriem un maršruts vērtējams kā viegls, bez stāviem kāpumiem vai bīstamiem nobraucieniem. Būs jābrauc pa zemes ceļiem un asfalta segumu. Ceļā, apskates objektos un piknika pauzēs kopā iecerēts pavadīt piecas stundas,” informē organizatoru pārstāve. Dalībniekiem nepieciešams tehniskā kārtībā esošs velosipēds, obligāti jālieto ķivere, līdzi jāņem autovadītāja vai velosipēda vadītāja apliecība, kā arī uzkodas un dzeramais piknika pauzēm. Tāpat jāņem vērā, ka bērni līdz 14 gadu vecumam velobraucienā drīkst piedalīties tikai kopā ar vecākiem.

Jāatgādina, ka Veclaicenes apceļošana iecerēta divu gadu garumā un līdz šim jau ir notikuši divi bezmaksas pasākumi.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

22. aprīlī 18.00 Malienas tautas namā viesosies Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis” ar Marka Kamoleti komēdiju “Pidžama sešiem”.

23. aprīlī 12.00Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonementā Jauno grāmatu diena, jauno grāmatu apskats.

23. aprīlī 15.30 Liepnas tautas namā rokdarbu pulciņa 5 gadu jubilejas izstādes “Mēs Latvijai” atklāšana, izstāde skatāma līdz 4. maijam.

Lasīt tālāk »