Satuvina Igauniju un Latviju

Sestdien, 23. septembrī, visā Eiropā atzīmēja Eiropas sadarbības dienu, un tradicionāli šajā dienā sadarbojās arī kaimiņi – Latvija un Igaunija. Jau sesto gadu Igaunijas – Latvijas programma organizē pasākumus, kuros iepazīstina ar tās atbalstītiem projektiem abpus robežas, piedāvā interesantas un vietējai kopienai lietderīgas sadarbības talkas, ko noslēdz pārdomāta atpūtas programma, tādā veidā saliedējot latviešus un igauņus, kuriem ir tik daudz kopīgā un arī atšķirīgā, ko vēl iepazīt.

Kā tad īsti ir ar tām kaimiņattiecībām, cik viegli vai grūti mums ar igauņiem sadarboties, sākot no valstiskā un sabiedriskā līmeņa un beidzot ar ģimeni, kas kopīgi paveikts, par to Apes (Latvija) un Vastse–Roosa (Igaunija) sadarbības dienas norišu fonā saruna ar alūksnieti Inesi Nikopensius, kas nu jau desmit gadus dzīvo Igaunijā, izveidojusi tur karjeru un nodibinājusi ģimeni, saglabājot ciešu saikni ar dzimto vietu gan darba jautājumos, gan privātajā dzīvē.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 26.09.2017.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

20. aprīlī 14.00 Bejas novadpētniecības centrā sadarbībā ar Bejas pamatskolu tematisks pasākums un izstāde “Dzejniecei, Bejas skolas skolotājai Aldonai Atgāzei – 110”.

20. aprīlī 17.00 Jaunlaicenes tautas namā cikla “Latvijai 100” ietvaros “Sarunas 10×10”. Tēma “Cilvēks Jaunlaicenē”. Neformāla saruna ar Jaunlaicenes pārvaldes vadītāju Ivetu Vārtukapteini. Ieeja bez maksas.

20. aprīlī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā Liepājas teātra izrāde – Karls Šēnhers “Ragana”.

Lasīt tālāk »