Satuvina Igauniju un Latviju

Sestdien, 23. septembrī, visā Eiropā atzīmēja Eiropas sadarbības dienu, un tradicionāli šajā dienā sadarbojās arī kaimiņi – Latvija un Igaunija. Jau sesto gadu Igaunijas – Latvijas programma organizē pasākumus, kuros iepazīstina ar tās atbalstītiem projektiem abpus robežas, piedāvā interesantas un vietējai kopienai lietderīgas sadarbības talkas, ko noslēdz pārdomāta atpūtas programma, tādā veidā saliedējot latviešus un igauņus, kuriem ir tik daudz kopīgā un arī atšķirīgā, ko vēl iepazīt.

Kā tad īsti ir ar tām kaimiņattiecībām, cik viegli vai grūti mums ar igauņiem sadarboties, sākot no valstiskā un sabiedriskā līmeņa un beidzot ar ģimeni, kas kopīgi paveikts, par to Apes (Latvija) un Vastse–Roosa (Igaunija) sadarbības dienas norišu fonā saruna ar alūksnieti Inesi Nikopensius, kas nu jau desmit gadus dzīvo Igaunijā, izveidojusi tur karjeru un nodibinājusi ģimeni, saglabājot ciešu saikni ar dzimto vietu gan darba jautājumos, gan privātajā dzīvē.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 26.09.2017.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »