Konkursam “Eiropas Parlamenta eksperts” liela atsaucība

Lielu atsaucību izpelnījies laikraksta “Malienas Ziņas” sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu organizētais konkurss “Eiropas Parlamenta eksperts” – saņemtas 25 anketas ar pareizām atbildēm uz jautājumiem un ieteikumiem Latvijas un Eiropas politiķiem. Priecājamies par aktivitāti un oktobrī (precīzs tikšanās laiks un vieta vēl tiks paziņots!) gaidām tikšanos ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu, kuras laikā tiks izlozēti divu “Eiropas Parlamenta” ekspertu vārdi, kas šoruden dosies uz Briseli.

Konkursā piedalījušies gan jau pazīstami laikraksta erudīcijas konkursu dalībnieki, gan piepulcējušies jauni, radot iespaidu, ka aktīvi tiek sekots līdzi politiskajām norisēm gan Latvijas, gan Eiropas mērogā. Tāpat dalībnieki izmantojuši iespēju paust savus ieteikumus Latvijas un Eiropas politiķiem par to, kam Eiropas Parlamenta darbā šogad būtu jāpievērš īpaša uzmanība.

Lielāko daļu konkursa dalībniekus satrauc – Eiropas drošības jautājumi, kas mūs sagaida pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, vai šajā situācijā būs pasargāti Latvijas viesstrādnieki, tāpat ir bažas par Krievijas agresiju un joprojām neatrisināto bēgļu jautājumu. Tāpat tiek akcentēts, ka Eiropas varas gaiteņos ir jādomā, kā mazinās sociālo nevienlīdzību Latvijā.

Piemēram, Dita Poševa no Gaujienas uzsver, ka EP būtu vairāk jādomā par to, kā novērst terorisma draudus, “lai cilvēki mierīgi varētu ceļot, atpūsties un nebaidīties par savu un tuvinieku dzīvību.” Kristiāns Toms Bricis no Apes novada uzsver, ka Saeimas deputātiem būtu nepieciešams tā plānot budžetu, lai krīzes gados, ja tādi gaidāmi, nebūtu nabadzība. Savukārt, lai saglabātu cilvēkus ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā, ir ieteikums par jaunu darba vietu radīšanu, piemēram, rūpnīcu radīšanu.

“Latvijas un Eiropas politiķiem vajadzētu vairāk pievērst uzmanību veselības aprūpes pieejamības problēmai gan mazajās lauku reģionu slimnīcās, gan lielajās. Kā arī veicināt speciālistu piesaisti tieši lauku reģioniem,” EP iesaka alūksniete Aiva Zalviņa. Savukārt alūksniete Dace Marķitāne uzsver, ka “joprojām aktuāls un sasāpējis jautājums jauniešu vidū ir augstākās izglītības pieejamība un ar to saistītās izmaksas.” Alūksniete Inese Grava raksta, ka EP visvairāk jādomā arī par mazo valstu identitātes saglabāšanas iespējām, “regulām, ko pieņem lielās dalībvalstis ir jārespektē arī mazās, tā saudzējot gan savu valodu, kultūru un ekonomiku”.

Par šiem un citiem jautājumiem runāsim solītajā tikšanās reizē ar EP deputātu Krišjāni Kariņu, kas plānota oktobrī un uz kuru aicināti visi konkursa dalībnieki. Precīzs tikšanās laiks, kā redakciju informē EP deputāta padomnieks Rīgā Krišjānis Kariņš, tiks paziņots tuvākajā laikā. Visiem dalībniekiem sarūpētas specbalvas no Eiropas Parlamenta, savukārt divi lasītāji izlozes kārtā saņems iespēju doties ceļojumā uz Briseli, kas līdzīgi kā iepriekšējie plānots šī gada oktobrī, novembrī. (Lai šo iespēju izmantotu pēc iespējas lielāks erudītu loks, jāatgādina, ka iepriekšējo konkursu uzvarētāji, kuri balvā jau ir ieguvuši braucienu uz Briseli, atkārtoti pretendēt uz konkursa galveno balvu nevarēs).

Svarīgi, ka konkursi sadarbībā ar EP deputātu Krišjāni Kariņu laikrakstā ir bijuši vieni no populārākajiem, un tajos allaž ir bijis kupls dalībnieku skaits. Šoreiz ir bijusi īpaši liela atsaucība, kas liecina, ka iedzīvotāji arvien vairāk seko līdzi Eiropas Savienībā notiekošajiem procesiem un Latvijas interešu pārstāvniecībai.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »