VID aicina nodokļu deklarācijas iesniegt savlaicīgi

Valsts ieņēmumu dienests (VID), apkopojot informāciju par obligāti iesniedzamajām nodokļu deklarācijām, konstatējis, ka liela daļa saimnieciskās darbības veicēju un uzņēmēju kavē deklarāciju iesniegšanu.

Ņemot vērā to, ka normatīvajos aktos veiktās izmaiņas nosaka dienesta pienākumu – sākot ar 2018. gada 1. janvāri, publiskot ziņas par deklarāciju kavētājiem, dienests atgādina par VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (VID EDS) pieejamo risinājumu, kas ļauj sekot līdzi nodokļu saistību izpildes datumam un iesniegt deklarāciju termiņā.

“Novērots, ka liela daļa nodokļu maksātāju deklarācijas iesniedz pēc normatīvajos aktos noteiktā termiņa, tādējādi kavējot veikt pilnvērtīgu un savlaicīgu kontroli pār nodokļu aprēķināšanas un maksāšanas pareizību.

Lai veicinātu savlaicīgu nodokļu deklarāciju iesniegšanu, no 2018. gada 1. janvāra VID publiskos informāciju par nodokļu maksātājiem, kuri nav iesnieguši nodokļu deklarācijas, ja to iesniegšanas termiņš tiks pārkāpts vairāk kā par 15 dienām. Šādu kārtību paredz 2017. gada 28. jūlijā pieņemtie grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”. Pēc deklarāciju iesniegšanas ziņas par kavējumu tiks dzēstas. Dienests minēto informāciju publicēs mājaslapā un aktualizēs katru mēnesi 7. un 26. datumā,” informē VID sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Kristīne Augstkalne – Jaunbērziņa.

Lai izvairītos no nepatīkamām sekām, kuras paredzētas normatīvajos aktos par nodokļu disciplīnas neievērošanu, Ieņēmumu dienests vērš uzmanību uz to, ka nodokļu maksātāju ērtībai VID EDS ir izveidots logrīks “Atgādinājumi”, kurš sniedz iespēju kalendāra formātā ērti sekot līdzi deklarāciju iesniegšanas termiņiem. Dienests aicina izmantot šo informatīvo rīku un iesniegt nodokļu deklarācijas normatīvajos aktos noteiktajā termiņā.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iespējams zvanīt uz VID informatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai nosūtīt jautājumu, izmantojot VID tīmekļa vietnes sadaļu “Kontakti” – “Uzdot jautājumu VID”.

Aivita Lizdika

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

24. janvārī Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana „Darbnīca dvēselei” –“…kas ar lellēm nespēlējās, tas laimi neredzēja…”.

24. janvārī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

24. janvārī 10.00 Jaunannas bibliotēkā senioru tikšanās sadarbībā tautas namu. Kavēšanās atmiņās, aplūkojot vecos foto albumus.

25. janvārī 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

Lasīt tālāk »