Vai Latvijā pieejami kredīti ar parādsaistībām bez ķīlas?

To cilvēku skaits, kas pēdējo desmit gadu laikā Latvijā ir paņēmis kādu aizdevumu ir samērā liels. Ja ir paņemts kāds no ilgtermiņa aizdevumiem, piemēram, hipotekārais kredīts, tad ir pilnīgi skaidrs, ka tā atmaksai būs vajadzīgi daudzi gadi. Dažiem tie ir pieci, bet lielākajai daļai, lai atbrīvotos no parādiem ir nepieciešami 20, 30 un pat 40 gadi. Jā, Latvijā ir cilvēki, kuru aizņēmumu termiņš ir pat 40 gadi un viņi ik mēnesi kredītiestādēm maksā noteiktu naudas summu.

Tik ilgs parādu atmaksas termiņš mēdz būt līdzvērtīgs visam darba mūžam un tas nozīmē – kamēr strādāsi tikmēr maksāsi. Diemžēl dzīves laikā var rasties nepieciešamība pēc vēl kāda aizdevuma – auto iegādei, patēriņa vajadzībām, aizdevums studijām un citi. Šajos apstākļos var rasties jautājums, vai ir iespējams aizņemties, ja jau ir paņemts viens kredīts. Atbilde ir atkarība no vairākiem faktoriem un katrs gadījums ir individuāls. Ja pašreizējo kredītsaistību apmērs ir samērā liels un ik mēnesi ir jāmaksā vairāki simti eiro, turklāt ienākumu līmenis ir vidējs vai zems, iespējas aizņemties papildus būs mazākas. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka, piemēram, ātrais kredīts ar parādsaistībām – http://kredit.lv/atrie-krediti-ar-paradsaistibam/ varētu būt pieejams nesalīdzināmi vieglāk nekā papildus mājokļa kredīts vai auto līzings. Pirmkārt, ātro kredītu apmērs ir salīdzinoši neliels un atmaksas termiņš ir īss. Otrkārt, online kredītu uzņēmumi ir gatavi lielākam riskam nekā komercbankas, kuru klientu izvērtēšanas kritēriji ir nesalīdzināmi stingrāki.

Kā rīkoties, lai aizņemtos ar parādsaistībām?

Tiem, kuriem šobrīd ir kāds neatmaksāts aizdevums un ir vajadzība pēc vēl viena ir svarīgi ievērot dažus vienkāršus nosacījumus, kas ļauj būtiski palielināt aizņemšanās iespējas. Ievērojot šos nosacījmus, varbūtība saņemt kredītu internetā vai bankā var palielināties pat vairākas reizes, bet, ja Jūs jau izpildat kritērijus, aizņemšanās, visticamāk, nesagādās lielas problēmas.

Vispirms parūpējaties, lai Jums nebūtu kavēti kredītu maksājumi. Ja aizdevuma ikmēneša rēķinu būsiet kavējuši dažas dienas vai nedēļu, tas nesagādās nepatikšanas. Daudz sliktāk, ja Jūs esat kavējis rēķinu apmaksu ilgāk par vienu mēnesi.

Ilgstoši nemaksātāji tiek iekļauti parādnieku reģistros un tā ir slikta ziņa. Ikviens kreditors pirms piešķirt aizdevumu vērtē informāciju kredītvēstures datu bāzēs. Cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi aizņemšanās iespējas ir ierobežotas. Negatīva kreditēšanas vēsture ir kā kauna zīmogs, bet pat šo zīmogu var uzreiz daļēji nomazgāt. Lai uzlabotu kredītvēsturi ir jānokārto saistības ar aizdevēju. Kad tas ir izdarīts, datu bāzē tiek izdarīts ieraksts par saistību nokārtošanu. Ja runa ir par ilgtermiņa aizdevumiem, tad jāņem vērā, ka ilgstoša maksājumu kavēšana var būt par pamatu, lai aizdevējs vērstu pret kredītņēmēju parādu piedziņu. Reālā dzīvē tas var nozīmēt, piemēram, to, ka banka vēršas tiesā, lai apķīlātu īpašumu, automašīnu vai jebkuru citu ķīlu. Ja ir paņemts aizdevums bez ķīlas, tad kreditors vēršas pie parādu piedzinējiem.

Pieņemot, ka Jūsu kredītvēsture ir pozitīva un maksājumus veicat savlaicīgi, varam droši secināt, ka nav nekādu šķēršļu, lai pretendētu uz papildus kredītu. Saņemt aizdevumu internetā ar kredit.lv var ātrāk un izdevīgāk, jo piedāvā salīdzināt daudzas ātro kredītu, līzinga un patēriņa kredītu kompānijas vienlaicīgi. kredit.lv ļauj samērā ātri katram pašam saprast, kurš no aizdevējiem piedāvā labākus nosacījumus. Tā, piemēram, pirmais kredīts bez procentiem līdz 500 eur šobrīd ir pieejams vairākos uzņēmumos vienlaicīgi, bet atšķiras vecuma ierobežojumi un laiks, kas nepieciešams, lai saņemtu naudu savā kontā.

Kādas ir papildus iespējas aizņemties pret nodrošinājumu?

21. gs saņemt aizdevumu bez ķīlas ir iespējams, taču, ja runa ir par ļoti apjomīgiem kredītiem, var būt vajadzīgs arī nodrošinājums. Par ķīlu var kalpot nekustamais īpašums, automašīna vai uzņēmuma kapitāldaļas. Summas, ko piedāvā šie finanšu aizdevumi var sasniegt pat 100 tūkstošus un vairāk eiro, bet tas vēl nav viss. Aizņemoties pret ķīlu, var saņemt krietni lielāku aizdevumu nekā bez nodrošinājuma. Protams, ātrie kredīti ar parādsaistībām ir pieejami internetā bez ķīlas, taču ne vienmēr tas ir pietiekami. Ja runa ir par lielākām naudas summām, tad ilgāks parāda atmaksas termiņš var būt attaisnojams, taču jārēķinas, ka ilgākā laika periodā arī kreditoram samaksāsiet vairāk. Tiem, kuriem šobrīd ir oficiālas parādsaistības, jārēķinas, ka to esamība var automātiski paaugstināt komisijas maksas un/vai procentu maksājumu apmēru.

Jebkurš papildus risks kredtioru skatījumā ir iegansts, lai nopelnītu vairāk. Lai izvairītos no nepārdomātiem lēmumiem, izvērtējiet savas vajadzības un iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Reklamraksts

Komentēšana liegta.

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma