Aicina uz talku pie Vaidavas

Sestdien, 16. septembrī, pulksten 10.00 Ziemera ciemā pie īpašuma “Atvases” plānota Pasaules Dabas Fonda (PDF) sadarbībā un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) organizēta talka projektā “Dabas brīvdienas”, kura ietvaros dažādos Latvijas reģionos notiek dabas atjaunošanas talkas. “Kopīgi attīrīsim Vaidavas upi no niedrēm, krūmiem, gāztiem un bebru bojātiem kokiem. Tāpat kopīgi mācīsimies par dabas procesiem upēs un baudīsim gardas pusdienas,” informē organizatori, uzsverot, ka šīs talkas ir iespēja ne vien lietderīgi pavadīt brīvo laiku, sakopjot kādu teritoriju, bet arī pilnveidot savas zināšanas par Latvijas dabas daudzveidību. Pasākumos klātesoši ir arī vides eksperti, kas talku dalībniekiem pastāsta par konkrēto darbu nepieciešamību un biotopu nozīmi.

Septembrī projekta ietvaros talkas plānotas arī Papes dabas parkā, pie Vaidavas upes iztekas, uz salas Daugavā pie Krāslavas, kā arī Gaujas Nacionālajā parkā. Ikviens ir aicināts piedalīties, iepriekš piesakoties PDF mājas lapā.

“Šādas dabas atjaunošanas talkas ir nepieciešamas, jo cilvēku darbības ietekmē bioloģiskā daudzveidība ir samazinājusies. Meliorācijas grāvji veicina mitrāku biotopu, pļavu neapsaimniekošana noved pie atsevišķu sugu izzušanas. Šādu piemēru ir daudz. Taču arī ar cilvēka darbu ir iespējams šos vērtīgos biotopus atjaunot, palīdzot dabas daudzveidību saglabāt,” tā Dabas aizsardzības pārvalde.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

24. janvārī Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana „Darbnīca dvēselei” –“…kas ar lellēm nespēlējās, tas laimi neredzēja…”.

24. janvārī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

24. janvārī 10.00 Jaunannas bibliotēkā senioru tikšanās sadarbībā tautas namu. Kavēšanās atmiņās, aplūkojot vecos foto albumus.

25. janvārī 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

Lasīt tālāk »