Aicina uz talku pie Vaidavas

Sestdien, 16. septembrī, pulksten 10.00 Ziemera ciemā pie īpašuma “Atvases” plānota Pasaules Dabas Fonda (PDF) sadarbībā un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) organizēta talka projektā “Dabas brīvdienas”, kura ietvaros dažādos Latvijas reģionos notiek dabas atjaunošanas talkas. “Kopīgi attīrīsim Vaidavas upi no niedrēm, krūmiem, gāztiem un bebru bojātiem kokiem. Tāpat kopīgi mācīsimies par dabas procesiem upēs un baudīsim gardas pusdienas,” informē organizatori, uzsverot, ka šīs talkas ir iespēja ne vien lietderīgi pavadīt brīvo laiku, sakopjot kādu teritoriju, bet arī pilnveidot savas zināšanas par Latvijas dabas daudzveidību. Pasākumos klātesoši ir arī vides eksperti, kas talku dalībniekiem pastāsta par konkrēto darbu nepieciešamību un biotopu nozīmi.

Septembrī projekta ietvaros talkas plānotas arī Papes dabas parkā, pie Vaidavas upes iztekas, uz salas Daugavā pie Krāslavas, kā arī Gaujas Nacionālajā parkā. Ikviens ir aicināts piedalīties, iepriekš piesakoties PDF mājas lapā.

“Šādas dabas atjaunošanas talkas ir nepieciešamas, jo cilvēku darbības ietekmē bioloģiskā daudzveidība ir samazinājusies. Meliorācijas grāvji veicina mitrāku biotopu, pļavu neapsaimniekošana noved pie atsevišķu sugu izzušanas. Šādu piemēru ir daudz. Taču arī ar cilvēka darbu ir iespējams šos vērtīgos biotopus atjaunot, palīdzot dabas daudzveidību saglabāt,” tā Dabas aizsardzības pārvalde.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

22. maijā 14.30 Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņa nodarbība “Ko tu zini par drošību?”.

23. maijā, apliecinot savu mīlestību Latvijai, izzinošs brauciens senioriem – Smiltenes novads, Valkas novadu, Strenču novads, Beverīnas novads. Pieteikšanas līdz 18. maijam un informācija pa tālruni 25775584.

23. maijā 10.00 Jaunannas tautas namā senioru ikmēneša tikšanās.

24. maijā 16.30 – 18.30 Alūksnes Muižas parkā pie Eola tempļa skriešanas seriāla “Alūksnes pavasaris” noslēguma kārta.

Lasīt tālāk »