Aicina uz talku pie Vaidavas

Sestdien, 16. septembrī, pulksten 10.00 Ziemera ciemā pie īpašuma “Atvases” plānota Pasaules Dabas Fonda (PDF) sadarbībā un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) organizēta talka projektā “Dabas brīvdienas”, kura ietvaros dažādos Latvijas reģionos notiek dabas atjaunošanas talkas. “Kopīgi attīrīsim Vaidavas upi no niedrēm, krūmiem, gāztiem un bebru bojātiem kokiem. Tāpat kopīgi mācīsimies par dabas procesiem upēs un baudīsim gardas pusdienas,” informē organizatori, uzsverot, ka šīs talkas ir iespēja ne vien lietderīgi pavadīt brīvo laiku, sakopjot kādu teritoriju, bet arī pilnveidot savas zināšanas par Latvijas dabas daudzveidību. Pasākumos klātesoši ir arī vides eksperti, kas talku dalībniekiem pastāsta par konkrēto darbu nepieciešamību un biotopu nozīmi.

Septembrī projekta ietvaros talkas plānotas arī Papes dabas parkā, pie Vaidavas upes iztekas, uz salas Daugavā pie Krāslavas, kā arī Gaujas Nacionālajā parkā. Ikviens ir aicināts piedalīties, iepriekš piesakoties PDF mājas lapā.

“Šādas dabas atjaunošanas talkas ir nepieciešamas, jo cilvēku darbības ietekmē bioloģiskā daudzveidība ir samazinājusies. Meliorācijas grāvji veicina mitrāku biotopu, pļavu neapsaimniekošana noved pie atsevišķu sugu izzušanas. Šādu piemēru ir daudz. Taču arī ar cilvēka darbu ir iespējams šos vērtīgos biotopus atjaunot, palīdzot dabas daudzveidību saglabāt,” tā Dabas aizsardzības pārvalde.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

  • ANITA: LABI PATEIKTS!PALDIES!...

  • Ziema: Atceros Jūsu mammu kā brīnišķīgu,iejūtīgu pedagoģi un skolas dire...

  • Repsis: Pāris gadi būs jagaida....

Līdz 30. novembrim Annas kultūras namā izstāde “Bija tāds laiks…” – atjaunotajam Alūksnes rajonam – 50.

17. novembrī 14.00 Viktora Ķirpa Ates muzejā Latvijas valsts dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums un Kalncempju pagasta pārvaldes cildinājumu pasniegšana.

17. novembrī 18.00 Mārkalnes tautas namā “Ar mīlestību Latvijai” – svinīgs pasākums valsts dzimšanas dienā, jaundzimušo sumināšana, 20.00 atpūtas vakars.

17. novembrī 19.00 Kolberģa tautas namā Valsts svētku koncerts “Mēs savai Latvijai tik dažādi”. Ieeja: bez maksas. 21.00 svētku balle ar groziņiem kopā ar grupu “Putukvass”.

Lasīt tālāk »