Atļaušanās ieskatīties dziļāk kokā

“Pateicos stāstam, kuru koks stāsta man, glāstot tā formas, skatot tā krāsas, tekstūru un kukaiņa labirintus. Smaržīgumā un garšās baudītām sajūtām. Bezgalīgajam un neapnicīgajam stāstam, kuru lasot, nāku pie sevis tuvāk. Pateicos koka vājumam un spēkam. Tas arī manī,” tā saka alūksnietis amatnieks Harijs Stradiņš, kurš nu jau teju divdesmit gadu garumā strādā ar koku. Viņš darina dažādas lietas – savam un citu priekam, noderīgas un skaistumlietas, bet visas tās viņš patiesi mīl. Harija Stradiņa meistardarbnīcā unikālās masīvkoka mēbeles tiek izgatavotas no rūpīgi atlasītām koka daļām un zāģmateriālu klāsta. Dārza mēbeles apvieno sevī ozolkoka izturību, saskaņu ar apkārtējo vidi, individualitāti un praktiskumu. Kalti vārti ar masīvkoka pildījumu, māju zīmes, skulpturāli veidojumi no dažādām koka daļām, norādes un atraktīvi elementi parkos – rada neatkārtojamu radošās domas un dažādu dabiskas izcelsmes materiālu saspēli. Te top arī neparasti masīvkoka plaukti, spoguļi, rāmji, pakaramie, balvas un kausi, koka pulksteņi, lādes, durvis, suvenīri un prezentācijas izstrādājumi.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 05.09.2017.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »