“Rudentiņš bagāts vīrs” pošas uz Kalncempjiem

9. septembrī Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā atkal visi aicināti uz “Pļaujas svētkiem”. Šogad to moto – “Rudentiņš bagāts vīrs”, un jau no pulksten 12.00 sāksies Vidzemes lauku sētas dažādu darbu darīšana, dziedāšana, dancošana un andelēšanās.

Saimes mājā redzēsim Tautas lietišķās mākslas studiju “Kalme”, skanēs Valtera Reiznieka mūzika un notiks maizes cepšana, pie Saimes mājas būs kartupeļu rīvēšana, stērķeles gatavošana, kāpostu ēvelēšana, skābēšana, ābolu mizošana, Uģa Puzuļa keramikas darbnīca. Jaunajā izstāžu zālē vēl apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” izstāde, bet “laidara” nojumē – biedrības “Bērnu ballītes “PIGORI”” radošās darbnīcas. Labības šķūnī atkal būs linu apstrāde, bet ārā zemnieku saimniecība “Melderpuļķi” ar puļķu maizes piedāvājumu, ko ikviens pats varēs uzcept. Klētī varēsim vērot zemnieku saimniecības “Lejas” medus sviešanu, rijā – labības kulšanu ar spriguļiem. Nogāzē pie akas atkal būs umurkumurs un darbošanās kopā ar floristi Dinu Semjonovu.

Tāpat atkal redzēsim seno veļas mazgāšanu, labības kulšanu, kalšanas un ādas apstrādes darbus, zirglietu darināšanu, būs amatnieka Ē. Kanaviņa darbnīca, pankūku cepšana, zupas vārīšana un cits.

“Pļaujas svētku” organizatori sola, ka atrakciju laukumā no pulksten 11.00 līdz 16.00 notiks amatnieku un mājražotāju andele, kā citugad, arī vizināšanās ar zirgiem. Svētkus vadīs Dace Apsīte – Pīča un tajos solījušies piedalīties darbu un amatu pratēji no Vidzemes un Latgales, arī biedrība “Astes un Ūsas”, Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”, Medņevas folkloras kopa, Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis un citi viesi.

Aivita Lizdika

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »