“Rudentiņš bagāts vīrs” pošas uz Kalncempjiem

9. septembrī Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā atkal visi aicināti uz “Pļaujas svētkiem”. Šogad to moto – “Rudentiņš bagāts vīrs”, un jau no pulksten 12.00 sāksies Vidzemes lauku sētas dažādu darbu darīšana, dziedāšana, dancošana un andelēšanās.

Saimes mājā redzēsim Tautas lietišķās mākslas studiju “Kalme”, skanēs Valtera Reiznieka mūzika un notiks maizes cepšana, pie Saimes mājas būs kartupeļu rīvēšana, stērķeles gatavošana, kāpostu ēvelēšana, skābēšana, ābolu mizošana, Uģa Puzuļa keramikas darbnīca. Jaunajā izstāžu zālē vēl apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” izstāde, bet “laidara” nojumē – biedrības “Bērnu ballītes “PIGORI”” radošās darbnīcas. Labības šķūnī atkal būs linu apstrāde, bet ārā zemnieku saimniecība “Melderpuļķi” ar puļķu maizes piedāvājumu, ko ikviens pats varēs uzcept. Klētī varēsim vērot zemnieku saimniecības “Lejas” medus sviešanu, rijā – labības kulšanu ar spriguļiem. Nogāzē pie akas atkal būs umurkumurs un darbošanās kopā ar floristi Dinu Semjonovu.

Tāpat atkal redzēsim seno veļas mazgāšanu, labības kulšanu, kalšanas un ādas apstrādes darbus, zirglietu darināšanu, būs amatnieka Ē. Kanaviņa darbnīca, pankūku cepšana, zupas vārīšana un cits.

“Pļaujas svētku” organizatori sola, ka atrakciju laukumā no pulksten 11.00 līdz 16.00 notiks amatnieku un mājražotāju andele, kā citugad, arī vizināšanās ar zirgiem. Svētkus vadīs Dace Apsīte – Pīča un tajos solījušies piedalīties darbu un amatu pratēji no Vidzemes un Latgales, arī biedrība “Astes un Ūsas”, Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”, Medņevas folkloras kopa, Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis un citi viesi.

Aivita Lizdika

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma