KONKURSS! Kļūsti par Eiropas Parlamenta ekspertu un apmeklē Briseli!

Laikraksts “Malienas Ziņas”sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu aicina piedalīties konkursā “Eiropas Parlamenta eksperts” un laimēt iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē, Beļģijā. Konkurss ir kļuvis par tradīciju, kas allaž pulcē kuplu dalībnieku skaitu.

Veiksmīgāko atbilžu autori tiks uzaicināti uz tikšanos laikraksta redakcijā ar Krišjāni Kariņu un saņems speciālbalvas no Eiropas Parlamenta. Divi lasītāji izlozes kārtā saņems iespēju doties ceļojumā uz Briseli. Lai šo iespēju izmantotu pēc iespējas lielāks erudītu loks, jāpiebilst, ka iepriekšējo konkursu uzvarētāji, kuri balvā jau ir ieguvuši braucienu uz Briseli, atkārtoti pretendēt uz konkursa galveno balvu nevarēs.

Jāatgādina, ka konkursi sadarbībā ar EP deputātu Krišjāni Kariņu laikrakstā ir bijuši vieni no populārākajiem, un tajos allaž ir bijis kupls dalībnieku skaits. Lai ieinteresētu dažādas auditorijas, mainīti arī konkursa formāti, piemēram, pērn interesenti varēja piedalīties fotokonkursā “Eiropa manā dzīvē”, iesūtot fotodarbus, kas apliecina ES labos darbus mūspusē. Piedalīties vienmēr rosinājis ne tikai ceļojums uz Briseli, bet iespēja pārbaudīt savu erudīciju, kā arī sastapt K. Kariņu redakcijā, neformālā un omulīgā gaisotnē pārrunājot Eiropai un Latvijai svarīgas lietas. Tikšanās būs arī šoreiz – septembra beigās vai oktobra sākumā, kad noskaidrosim uzvarētājus. Par precīzu tikšanās laiku informēsim turpmāk.

“Šobrīd Eiropas valstu uzmanība ir pievērsta Lielbritānijas lēmumam izstāties no Eiropas Savienības un tam, kā mainīsies ASV un Eiropas attiecības līdz ar Donalda Trampa kļūšanu par prezidentu. Vienlaikus arī pašai ES joprojām ir izaicinājumi, kuri jāpārvar. Eiropai ir jāizmanto iespēja kļūt stiprākai un vienotākai. Ir jāstiprina ES ārējās robežas un sadarbība starp drošības dienestiem, lai noturētu iekšējās robežas atvērtas. Tas nozīmē ne tikai brīvu pārvietošanos Eiropas Savienībā, bet arī mūsu uzņēmējiem pieeju 500 miljonu lielajam Eiropas tirgum. Latvijas interesēs ir spēcīga Eiropa,” uzsver Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš. Cik daudz par Eiropas Savienību zinām – par to ir iespēja pārliecināties, piedaloties šajā konkursā!

KONKURSA JAUTĀJUMI

1. Kura ir platības ziņā mazākā ES dalībvalsts?
- Kipra
- Luksemburga
- Malta

2. Kā sauc šā gada janvārī ievēlēto Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju?
- Antonio Tajani
- Rebeka Harms
- Krišjānis Kariņš

3. Kā sauc Krišjāņa Kariņa 2013. gadā sarakstīto un izdevnieīcības “Avots” izdoto grāmatu?
- Sapņi par Latviju
- Sniegpulkstenīšu nozīme latviešu folklorā
- Latvijas intereses

4. Kura no Latvijas kaimiņvalstīm šobrīd ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts?
- Lietuva
- Igaunija
- Baltkrievija

5. Kam, jūsuprāt, Latvijas un Eiropas politiķiem vajadzētu šogad pievērst īpašu uzmanību? (atbilde – ne vairāk kā 5 teikumos)

Konkursā var piedalīties, izgriežot un aizpildot anketu no laikraksta un sūtot redakcijai ar atzīmi “Konkursam “Eiropas Parlamenta eksperts”” pa pastu: Pils iela 27, Alūksnē, LV – 4301 vai iemetot redakcijas pastkastē 1. stāvā, kā arī – sūtot atbildes uz redakcijas e-pastu malienaszinas@malienaszinas.lv Atbildes jāiesūta līdz 18. septembrim pulksten 12.00.

Sandra Apine

Komentēšana liegta.

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

22. maijā 14.30 Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņa nodarbība “Ko tu zini par drošību?”.

23. maijā, apliecinot savu mīlestību Latvijai, izzinošs brauciens senioriem – Smiltenes novads, Valkas novadu, Strenču novads, Beverīnas novads. Pieteikšanas līdz 18. maijam un informācija pa tālruni 25775584.

23. maijā 10.00 Jaunannas tautas namā senioru ikmēneša tikšanās.

24. maijā 16.30 – 18.30 Alūksnes Muižas parkā pie Eola tempļa skriešanas seriāla “Alūksnes pavasaris” noslēguma kārta.

Lasīt tālāk »