Ieguvēju un zaudētāju īpatsvars nebūs līdzvērtīgs

Daina Siņeļņikova

Ja kāds kaut ko iegūst, tad ir arī kāds, kas zaudē. Tāda ir dzīves gudrība, un tāds ir arī nupat aizvadīto pašvaldību vēlēšanu rezultāts. Gan valstī kopumā, gan arī mūspusē. To manī nostiprināja nupat pirmajā novada domes sēdē pieņemtie lēmumi.

Vēlētāji gan nedaudz bija vērīgāk izvērtējuši iepriekšējā sasaukuma deputātu darbu pirms nodot savas balsis par konkrētajām personālijām, bet to īpatsvars nebija tik liels, lai notiktu kardinālas izmaiņas. Tiekoties ar domes amatpersonām dažādās sabiedriskās organizācijās iepriekšējo sasaukumu laikā, tika jautāts, kāpēc joprojām mums ir nepieciešami divi novada domes priekšsēdētāja vietnieki un pilsētai nav savas pārvaldes un tās vadītāja. Izrādās, ka tolaik dotie solījumi ir tukši salmi. Viss vecajās sliedēs… Tātad pirmie zaudētāji jau ir ienākuma nodokļu maksātāji, kam jānodrošina atalgojums domes namā amatus ieņēmušajiem. Pašvaldībā strādā pietiekami daudz speciālistu, savu jomu labi pārzinošu profesionāļu, kam deleģējot lielāku patstāvību, domes priekšsēdētājs un viņa vietnieks stingri varētu stāvēt uz sava komandtiltiņa, kā tas ir kaimiņu novadā. Vairāk nekā 20 000 eiro lielo otra vietnieka gada algu lietderīgi varētu pielietot citur, kaut vai nevalstisko organizāciju sektora nostiprināšanai un darbības atbalstam. Tieši tik lielu summu katru gadu šādam nolūkam atvēl Olaines novada dome. Vai arī turpmāk mums nāksies klausīties, ka to nosaka MK un saistošie noteikumi?

Latvijā pakāpeniski mainās politisko spēku samērs, un to mēs jūtam arī šajā Vidzemes pusē. ZZS ir zemnieka sīkstums, kas tik vajadzīgs laukiem, un savienības vērtību skala ir pieaugusi, Reģiona attīstības virzienus un vajadzības labāk saprot Vidzemes partija un līdzgaitnieku kodols kļuvis lielāks. Patīkami, ka mums nu ir sava Nacionālās apvienības nodaļa, kas apvieno jaunus cilvēkus, kam veidojas politiska pieredze. Svarīgākais, ka to novērtējuši vēlētāji. Atzīšos, ka līdz pašam vēlēšanu iecirknim nebiju vēl skaidrībā, par kuru sarakstu nodot savu balsi, jo saskatīju, ka tieši šie trīs varētu būt tie, kas veidotu koalīciju.

Rīgas mērs Nils Ušakovs publiskajā telpā atzinās, ka viņš nedomā mazināt “Saskaņas” cilvēku virzīšanu atbildīgos amatos. Cik zināms, tad Rīgas domē strādā tikai viņa sieva. Laikam jau MK noteikumi to atļauj, jo arī mums taču ir zināms, kā tuvējā apkaimē amatus ieņem vairāki tuvi radinieki. Nu ja nebūsi amatā, kā šo nodrošinājumu panāksi?

Ja kāds kaut ko iegūst, tad ir arī kāds, kas zaudē. Vēl ir cerība, ka pēc četriem gadiem mūsu ieguvēju būs vairāk, jo būsim izdarījuši pareizāku izvēli. Ja vien tad jau nebūs citas administratīvās teritorijas Latvijā…

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

16. oktobrī 14.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk. Pieredzē un zināšanās dalīsies Agate un Sigita Mūrnieces un Anita Maksima. Pieteikšanās Zeltiņu bibliotēkā.

Lasīt tālāk »