Vai bezdarbs nebaida un ienākumu pietiek tāpat?

Aivita Lizdika

Ikdienā visbiežāk nākas iegriezties pārtikas lielveikalos, kur pircējus jau ierasti apkalpo sieviešu dzimtes pārdevējas. Viņas pārsvarā ir profesionālas, pārzina sava amata pienākumus, ir laipnas pret pircējiem un atsaucīgas. Tāpat vienmēr patīkami ir iegriezties sadzīves tehnikas veikalā Alūksnē, kur pretim ar priecīgu sveicienu nāk pārdevēji vīrieši. Viņi ir zinoši, labprāt palīdz pircējam izvēlēties nepieciešamo preci, pastāstot par to sīkāk, veic preces pasūtījumu, ja tādas konkrētajā brīdī nav veikalā, izsniedz čekus par pirkumu vai izraksta rēķinu, bet, klientam promejot, vēl pajautā, vai nevajag palīdzēt aiznest.

Taču tādi nav visi. Nesen iegriezos dažos Alūksnes veikalos, kurus nebiju apmeklējusi gadiem ilgi, jo tās nav ikdienas preču tirgotavas. Vēlējos uzzināt, kādu zāles pļaušanas tehniku piedāvā šie tirdzniecības punkti. Minēto preci pirms tam jau biju aplūkojusi interneta vietnēs, tādēļ kādā no šiem veikaliem pārdevējam uzdevu konkrētu jautājumu par konkrētu preci. Pretī saņēmu trīs jautājumus, garu pārdomu brīdi un manu tehnisko zināšanu, par ko, protams, atvainojos, apšaubījumu, jo tieši tādēļ pēc izziņas vērsos pie pārdevēja. Kad turpināju uzdot jautājumus par interesējošo preci un pēc pārdevēja nepārliecinošās atbildes sāku svārstīties par sava pirkuma lietderīgumu, pārdevējs beidzot paziņoja, ka viņam pašam šāds trimmeris mājās esot un, pēc divu gadu darba ar to, tomēr saprotot, ka jāiegādājoties cits. Tad nu beidzot nojautu, ka izvēle jāizdara citā veikalā un devos projām, klusībā sev nosoloties vairāk nekad šeit neiegriezties.

Nu jau ar bažām vēru nākamā dārza tehnikas veikala durvis. Kad izliktās preces šajā tirgotavā biju pietiekami ilgi apskatījusi, nācās meklēt pārdevēju, kurš, kā nojautu pēc trokšņa, kaut ko blakustelpā remontēja. Lai gan viņš bija laipns un atsaucīgs, steidzīgi izstāstīja man visu nepieciešamo, nepameta sajūta, ka veikalā esmu iegriezusies neīstajā laikā, iztraucējot viņu no citiem – svarīgākiem – darba pienākumiem.

Vēlāk, pārdomājot piedzīvoto komunikāciju ar pārdevējiem veikalos, secināju, ka laikam jau Alūksnē nemaz nav tik augsts bezdarba līmenis, un pārdevējam, stāvot aiz letes, vairs nevajag iespringt, izrādot arī savas pārdotprasmes pircējam, lai vismaz kaut kā viņu ieinteresētu. Savukārt tirgotājiem ieņēmumi, šķiet, ir pietiekami lieli, lai īpaši nevajadzētu piepūlēties pārdot pat tās preces, kuras pircējam ir aktuālas tikai konkrētā sezonā.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

17. jūlijā 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

18. jūlijā – 19. augustā Alūksnes Kultūras centrā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības veidotā ceļojošā izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”. Izstādē stāsts arī par Alsviķu bibliotēku.

20. jūlijā 18.00 Alsviķu kultūras namā animācijas filma bērniem “Kukaiņu slepenā dzīve”.

21. jūlijā “Stipro skrējiens Ilzenē” apvidus šķēršļu skrējiens “Melnupes kauss”. Ierašanās un reģistrācija no 10.00, starts 12.00. Starta vieta – Alūksnes novada Ilzenes pagasta teritorijā pie Melnupes, autoceļu Līzespasts – Zeltiņi (P44) un Čonkas – Ilzenes Muiža (V375) krustojumā, GPS 57.382518 26.699189.

Lasīt tālāk »