Bez lieliem pārsteigumiem

3. jūnija pašvaldību vēlēšanās Latvijā darbojās 955 vēlēšanu iecirkņi, vēlētāju sarakstos bija reģistrēts 1 443 801 balsstiesīgs pilsonis, no kuriem vēlēšanās piedalījās 727 839 jeb 50,41% vēlētāju. Alūksnes novadā bija izveidots 21 vēlēšanu iecirknis, bet Apes novadā četri. Alūksnes novadā pavisam bija 13 240 balsstiesīgie iedzīvotāji, no kuriem nobalsoja 6251 cilvēki jeb 47,21%. Savukārt Apes novadā ir 2939 balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem šajās vēlēšanās nobalsoja 1417 jeb 48,21% no visiem.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) svētdien līdz pusdienas laikam bija saņēmusi visu 119 pašvaldību vēlēšanu iecirkņu provizoriskos rezultātus. Alūksnes novadā vislielāko vēlētāju uzticību šajās vēlēšanās ieguvusi Zaļo un zemnieku savienība, jo par viņiem balsojuši 2238 balsstiesīgo iedzīvotāju vai 35,81% no visiem. Otrajā vietā Vidzemes partija, Latvijas reģionu apvienība ar 1253 balsī, bet trešajā partija “Vienotība” ar 1109 balsīm. Vēlēšanu diena gan Apes, gan Alūksnes novadā bijusi mierīga. “Cilvēki uz vēlēšanām nāca svētku noskaņojumā, priecīgi. Arī nekādu starpgadījumu, izņemot daži derīguma termiņu zaudējuši personu apliecinošie dokumenti, nebija,” apliecina Alūksnes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Baiba Meistere. Alūksnes novadā gan jāpiemin Valsts policijas divi uzsāktie kriminālprocesi par neslavas celšanu pašvaldības deputātu kandidātiem.

Aivita Lizdika, Dace Plaude, Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 06.06.2017.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »