Alūksne kļuvusi pamanāmāka Latvijā

Daina Siņeļņikova

Pirms dažām nedēļām, viesojoties Olainē, kāds kungs, kurš pirms gadiem piecdesmit šajā pusē bijis studiju praksē, atzinās, ka, braucot uz Vidzemi, allaž iegriežas Alūksnē. Viņam un kursa biedriem vairs neesot pārsteigums, kā lēnām, bet pamatīgi šeit tiekot sakārtota ceļu un ielu saimniecība, sakopta pilsētvide. “Jums ir labi saimnieki,” secināja olainietis. Līdzīgu vērojumu saklausīju arī Kroņauces jaunā uzņēmēja Gundara Lāča teiktajā, vairāku Latvijas pensionāru grupu pārstāvju vērojumos, kas ciemojušies pie mums pēdējos gados.

Manuprāt, šis vērtējums nav tikai par novada domes līdzšinējo darbu, bet kopējo attīstību gadu gaitā, kā arī par to, ka pirms četriem gadiem iedzīvotāji ir izdarījuši nopietnāku izvēli, nekā līdz tam, lai deputātu krēslos neiesēstos gadījuma cilvēki. Arī pašlaik mēs visi esam atbildīga uzdevuma priekšā, lai izraudzītos no kandidātu vidus tos, kuriem visvairāk rūp ikviens no mums, kurš Alūksni sauc par savējo, un tās vides attīstība no centra līdz pierobežai, kur vēlētāji dzīvo.

Es piederu pie tās iedzīvotāju grupas, kuras pārstāvji ir piedalījušies visās pašvaldību vēlēšanās un uz savu līdzdalību šajās aicinu arī jūs. Katra balsstiesīgā nostāja ir ļoti svarīga. Teiksit – nav par ko balsot? Ir taču iespēja savu attieksmi izteikt ar “par” vai “pret”, tikai nebūsim vienaldzīgi un viduvēji pelēcīgi. Ja Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanās vairāk vērtēju politiskā spēka spēju, tad pirms pašvaldību vēlēšanām cenšos pēc iespējas objektīvāk spriest redzēto par konkrētu personību darba spējām, godīgumu, paškritisku attieksmi pret sevi un viņa izglītības līmeni. Pēc šādas kritēriju skalas esmu izdarījusi savu izvēli un zinu, par kuru sarakstu savu balsi nodošu sestdien šajās vietējo pašvaldību vēlēšanās.

Pēdējā nedēļā mūsu pastkastītes ir pieblīvētas ar dažāda biezuma reklāmas avīžu spīdošām atskaitēm un kvēliem solījumiem, kāda būs dzīve Alūksnē, ja nobalsosim tieši par šo sarakstu. Mani šie vēstījumi neiespaido, jo savs viedoklis veidojies visus četrus gadus, bet ir svarīgi, lai mazāk būtu vēlētāju, kuri akli pakļaujas šiem solījumiem. Tad arī varbūt mazāks būs to deputātu skaits, kuri citu darba rezultātu vai visas novada domes kopumā cenšas pierakstīt tikai sev. Tāpat nav godīgi lielīties ar miljoniem eiro priekšvēlēšanu aģitācijā, kuru pagaidām nav domes kasē un nav taču zināmi visi priekšnosacījumi, kad un kā tie nonāks.

Tātad pašreizējā iespēja būtiski ietekmēt mūsu novadā notiekošo, ir aktīva piedalīšanās vietējo pašvaldību vēlēšanās. Tiksimies sestdien vēlēšanu iecirkņos, lai nodotu savas balsis par jūsuprāt labākajiem mūsu sabiedrības pārstāvjiem.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

24. janvārī Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana „Darbnīca dvēselei” –“…kas ar lellēm nespēlējās, tas laimi neredzēja…”.

24. janvārī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

24. janvārī 10.00 Jaunannas bibliotēkā senioru tikšanās sadarbībā tautas namu. Kavēšanās atmiņās, aplūkojot vecos foto albumus.

25. janvārī 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

Lasīt tālāk »