Deputātu kandidāti kļūst arvien radošāki

Sandra Apine

Līdz pašvaldību vēlēšanām atlikušas tikai divas nedēļas, un tas priecē, jo cita starpā mazliet traucē arī redakcijas darbu. Mazos novados ir tieši tik aktīvo cilvēku, cik ir, un, ņemot vērā, ka daudzi no tiem ir ceļā uz deputātu krēsliem, Priekšvēlēšanu aģitācijas likums aizliedz kandidātiem parādīties laikrakstu slejās, tādēļ bieži vien nākas izvairīties no tās vai citas iestādes vadītāja viedokļa vai uzstāšanās atreferējuma un griezt ārā no fotogrāfijām domju vadību. Taču tas ir nieks salīdzinājumā ar pašu deputātu kandidātu grūtībām izdomāt arvien jaunus un jaunus veidus, kā pievērst sev uzmanību, un priekšvēlēšanu sprints uzņem apgriezienus visdažādākajos veidos un izpausmēs.

Kaut arī vēlēšanu saraksti īsi pirms nozīmīgās dienas ir ieplānojuši reklāmu arī vietējā laikrakstā, radies priekšstats, ka šis priekšvēlēšanu laiks ieies vēsturē ar izteiktu rosību tieši interneta vidē. Vismaz es nekad iepriekš neesmu novērojusi, ka lielākās politiskās kaislības notiktu nevis dažādos medijos, bet populārākajos sociālajos tīklos, kur var atrast visdažādākās atziņas, prātuļojumus un uzsaukumus par vai pret to vai šo. Tas gan priecē, gan mulsina, jo kaut arī atzinīgi novērtējams tas, ka potenciālie deputāti aģitācijai beidzot iemācījušies izmantot brīvi pieejamus un galvenais – bezmaksas kanālus, secinu, ka mani šis process vairāk interesē profesionāli nevis kā vēlētāju, proti, ko gan kāds jaunu izdomās, kā mēģinās pasauli pārsteigt. Un tas izdodas. Te jāpiemin nu jau par interneta zvaigzni kļuvusī Daugavpils deputātu kandidāte Svetlana, kas pārsteigusi Latviju ar pagaidām lielāko pērli no deputātu aģitācijas kampaņām. Kamēr citi kandidāti raksta nopietnus apcerējumus par vitāli svarīgiem jautājumiem facebook, Daugavpils zumbas trenere Svetiks piesaka sevi ar “mūsdienīgu 21. gadsimta” kampaņu ar amizantu repa video, aicinot “dot viņai plusiņu”. Uz šī fona var vērtēt arī citus centienus. Radoši, amizanti, drosmīgi – varbūt jā, bet, vai tas uztverams pietiekami nopietni, lai vēlēšanu dienā atdotu savu balsi, vajadzētu domāt divreiz. Ceru, ka arī citi vēlētāji informāciju uztver pietiekami kritiski un prot vērtēt paši. Jo acīmredzot deputātu kreativitāte ar mērķi pievērst sev uzmanību sasniedz arvien jaunus mērogus, pat bail iedomāties, ko redzēsim vēl pēc četriem gadiem.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »