Iepazīstinās ar vasaras saulgriežiem dažādu tautu kultūrās

Noslēdzies Valmieras novada fonda organizētais projektu konkurss “Starpkultūru dialogs Vidzemē 2017”, ko finansē Kultūras ministrija. Tajā atbalstu guvis biedrības “Pededzes nākotne” iesniegtais projekts Pededzes daudzkrāsainie vasaras saulgrieži”, iegūstot finansējumu 1030 eiro apmērā.

Mārkalnes un Pededzes pagastu pārvalžu teritorijas attīstības speciālists Viesturs Zaķis norāda, ka projekta mērķis ir iepazīstināt pagasta un novada iedzīvotājus ar vasaras saulgriežiem un to tradīcijām dažādu tautu kultūrās. Ja, piemēram, Latvijā šos svētkus zina kā Līgo svētkus vai Jāņu dienu, tad slāvu tautās to sauc par Ivana Kupalas dienu.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 16.05.2017.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »