Pateikt paldies savai mammai

Dace Plaude

Maza meitene novakarē ik pa brīdim pieskrien pie loga, lai paskatītos, vai mamma beidzot nenāk mājās no darba skolā… Tādu dienu manā bērnībā bija daudz. Kad apmeklēju deju pulciņa nodarbības kādreizējā Pionieru namā, kam mājvieta savulaik bija Alūksnes Jaunajā pilī, uz tām mani un vēlāk arī brāli parasti veda vecmāmiņa. Jo mamma savas aizņemtības dēļ to nekad nevarēja. Tāpat es būtu priecājusies, ja viņa ar mani kopā brauktu kādā klases ekskursijā, kā to darīja citas mammas…

Tomēr, neraugoties uz to, ka biežāk būtu vēlējusies mammas klātbūtni, man bija skaista bērnība. Jo vecāki mūs mīlēja, tas bija nepārprotami jūtams viņu attieksmē, interesē par mūsu ikdienas gaitām, vēlmē redzēt savus bērnus iegūtam labu izglītību, bet pats svarīgākais – izaugt par krietniem cilvēkiem. Mammai līdzās vienmēr bija tētis, kas bieži vien uzņēmās ikdienas rūpes. Viņš aizrautīgi interesējās par sportu, televīzijā skatījās hokeja, basketbola un volejbola spēles un līdz ar viņu spēļu norisei bieži vien sekoju arī es un iegaumēju sportistu uzvārdus.

Mums bija arī savas ģimenes tradīcijas – pavasaros aiziet līdz Tempļa kalnam, lai priecātos par zilo vizbulīšu klājienu tā nogāzēs. Vasaras sākumā pa veco dzelzceļa stigu gājām skatīties, kā uzziedējušas dzeltenās cāļa galvas, bet siltajās vasaras sestdienās un svētdienās – peldēties uz Pulāna ezeru. Rudeņos mūsu pastaigu galamērķis bija Alūksnes parks, kas katru gadu iekrāsojās citādākās krāsās. Tā mēs ar brāli mācījāmies iepazīt un iemīlēt dabu. Tagad, kad mamma un tētis jau mūžībā, šīs atmiņas ir atgādinājums, cik liela nozīme ir bijusi šiem kopā būšanas mirkļiem. Vienīgais, ko tagad vēlētos – lai šādu brīžu dzīvē būtu bijis daudz, daudz vairāk.

Maija otrajā svētdienā tiek atzīmēta Mātes diena, bet dienu vēlāk, 15. maijā – Starptautiskā ģimenes diena. Kaut Mātes dienai pasaulē ir senas tradīcijas, Latvijā tā atjaunota salīdzinoši nesen un, šķiet, vēl tā pa īstam tikai iesakņojas. Skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs notiek Māmiņu dienai veltīti koncerti, šo dienu ar savām aktivitātēm akcentē arī kultūras iestādes – tautas nami un bibliotēkas. Tuvojoties Mātes dienai, arī Latvijas Pasts rīko akciju, aicinot bez maksas nosūtīt sirsnīgu svētku pastkarti savai mammai, vecmāmiņai, krustmāmiņai. Taču īstā Mātes diena būs svētdien. Un šajā dienā ikvienam no mums ja ne klātienē, tad vismaz domās vajadzētu pateikt paldies par rūpēm, par atbalstu un par to, ka viņas mums ir.

1 komentārs

  1. Ziema:

    Atceros Jūsu mammu kā brīnišķīgu,iejūtīgu pedagoģi un skolas direktori. Viņa vienmēr prata uzklausīt. Atceros viņu ar siltumu.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

24. janvārī Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana „Darbnīca dvēselei” –“…kas ar lellēm nespēlējās, tas laimi neredzēja…”.

24. janvārī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

24. janvārī 10.00 Jaunannas bibliotēkā senioru tikšanās sadarbībā tautas namu. Kavēšanās atmiņās, aplūkojot vecos foto albumus.

25. janvārī 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

Lasīt tālāk »