Vienmēr ir interesantāk dzīvot, ja var svinēt svētkus

Šoreiz Alūksnes novada vidusskolas skolēnu pašpārvaldes zēni nolēma atzīmēt Starptautisko sieviešu dienu ļoti plaši. Mēs izdomājām, ka šiem svētkiem būs atvēlēta gandrīz vesela nedēļa – “Skaisto dāmu nedēļa”, lai mūsu meitenes, skolotājas un pārējās skolas darbinieces varētu atcerēties, ka ir jau pavasaris, kļūst siltāk un ar ziemas drūmainību jau ir beigas.

Pirmā diena – pirmdiena – bija labo vārdu diena, tajā visiem vajadzēja teikt tikai komplimentus viens otram. Otrdienu mēs pavadījām kā mīļi, labi un jautri lācīši, jo gribējām aizmirst par savstarpējiem aizvainojumiem, nesaskaņām un nepatikām.

Trešdiena bija 8. marts. Kā jau īstajos svētkos pieņemts, mēs, pašpārvaldes puiši, apsveicām visas skolotājas, skolnieces un skolas darbinieces svētkos ar pašdarinātām puķēm, kurām vidū tika iestiprinātas konfektes. Dienas vidū no sagatavošanas klasītes līdz 5. klases skolēniem skolēnu pašpārvalde rīkoja pasākumu “Zini. Proti. Dari”. Skolēniem vajadzēja būt atraktīviem, atbildēt uz dažiem jautājumiem un piedalīties aktivitātēs matemātikas, mūzikas, vizuālās mākslas un sporta jomās.

Ceturtdiena bija jautrības diena. Protams, šī diena bija iepriekšpēdējā pirms pavasara brīvdienām. Šīs dienas vakarā skolēnu pašpārvalde organizēja 6. – 12. klašu skolēniem “Skaisto dāmu nedēļas” noslēguma pasākumus. Kā bija rakstīts afišā, uz pasākumu bija jāņem labs garastāvoklis, foršs noskaņojums un jautrība. Šis pasākums tiešām izdevās ļoti interesants. No sākuma vajadzēja atbildēt uz viktorīnas jautājumiem. Visprecīzāk atbildēja 9. klase, pēc punktu skaita viņi ieņēma 1. vietu, otrie bija sestie un trešie – vienpadsmitie. Visiem uzvarētājiem tika nelieli pārsteigumi. Nākamajā konkursā vajadzēja apliecināt, ka katra klase ir visdraudzīgākā, jo vajadzēja ātrāk iztīt draudzības saiti. Pēc šā konkursa mēs sapratām, ka esam tiešām ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi.

Pēc šā konkursa katras klases puiši devās pa klasēm sagatavot meitenēm iepriekš sagatavotus pārbaudījumus. Bet meitenes pa šo laiku cīnījās, kura no viņām ir visprasmīgākā saimniece, atbildot uz jautājumu, kādas bija sastāvdaļas seno latviešu ēdienam – rasolam. Sīvā cīņā 8. un 12. klases meitenes atbildēja ar vienādu punktu skaitu. Tad arī devās pa klasēm, lai piedalītos sagatavotās darbnīcās. Viņām vajadzēja dziedāt karaoke, uzzīmēt savu sapņu nagu dizainu, atbildēt uz jautājumiem par dekoratīvo kosmētiku, atminēt dažādus graudus pēc taustes, pārbaudīt fizikas likumus un vēl daudz ko citu.
Nākamajā konkursā puišiem vajadzēja izveidot trīs minūšu laikā fantastiskākās frizūras savām klientēm un prezentēt tās. Kādas tik frizūras netika piedāvātas klātesošo uzmanībai! “Putnu biedēklis”, “Pepija Garzeķe”, “Ragana”, “Putnu ligzda” un citas. Protams, ka modeles un viņu frizieri par uzdrošināšanos un fantāziju tika apbalvoti ar pārsteiguma balvām.

Un kā tad balle bez dziedāšanas? Katrai klasei vajadzēja atminēt no piedāvātajiem vārdiem dziesmu un to izpildīt. Kas par koru dziedāšanu bija! Visi dziedāja līdzi. Ar skaļiem aplausiem tika atzīmēts labākais izpildījums. Ar šo pasākumu beidzās “Skaisto dāmu nedēļa” mūsu skolā.

Protams, ka skolas pašpārvaldes zēni vieni paši netiktu galā bez draudzīgas palīdzīgas rokas. Mēs vēlamies pateikties mūsu sponsoriem: SIA “Veltījums jums”, SIA “Alūksnes koks”, SIA “Skudra Auto”, SIA “Alūksnes bruģis”, SIA “JM Grupa”, SIA “ABIO”, uzņēmējam Jānim Skultem par atbalstu, SIA “Malienas Ziņas” un SIA “Alūksnes Ziņas” par piedāvāto iespēju atspoguļot pasākuma norisi.

Mēs sakām paldies mūsu skolotājai konsultantei Ilonai Apsītei par sniegto atbalstu pasākuma organizēšanā. Paldies visiem un jaukas pavasara brīvdienas!

 

Alūksnes novada vidusskolas pašpārvaldes vārdā, Aleksandrs Mellītis

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »