Alūksnes muzejā – izstāde par rūpkombinātu

Kopš 24. februāra Alūksnes muzejā ir skatāma muzeja darbinieku veidotā izstāde “Alūksnes rūpkombināts 1946. – 1963. gads”, kas muzejā ir arī šī gada pētnieciskā tēma.

Stāstot par laiku, kad tika izveidots Alūksnes rūpkombināts, Alūksnes muzeja vēsturniece Zanda Pavlova izstādes atklāšanā atgādināja, ka pēckara gados galvenais uzdevums bija attīstīt rūpniecības, lauksaimniecības un pakalpojumu nozares. Par vienu no vadošajiem rūpniecības uzņēmumiem Alūksnē kļuva Alūksnes apriņķa (vēlāk – rajona) rūpkombināts, kura pakļautībā bija ražotnes un darbnīcas, kas aptvēra dažādas nozares, sākot no sadzīves pakalpojumiem līdz specializēto darbnīcu ražojumiem.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 07.03.2017.

1 komentārs

 1. Gunta:

  Man meita apmeklēja muzeju. Ļoti skopa. Varbūt tur esot grāmata.
  Tajā varbūt rakstīts par darbiniekiem.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
 • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

 • Kolis: Beidzot!!!!...

 • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

 • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

 • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

 • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

21. jūlijā “Stipro skrējiens Ilzenē” apvidus šķēršļu skrējiens “Melnupes kauss”. Ierašanās un reģistrācija no 10.00, starts 12.00. Starta vieta – Alūksnes novada Ilzenes pagasta teritorijā pie Melnupes, autoceļu Līzespasts – Zeltiņi (P44) un Čonkas – Ilzenes Muiža (V375) krustojumā, GPS 57.382518 26.699189.

21. jūlijā 11.00 Ilzenē sacensības „Stipro skrējiens”.

21. jūlijā 12.00 Bejas novadpētniecības centrā viesosies radoša būtne Daina Binde, ar kuru kopā darbosimies, gatavojot krēmu rokām un zobu pastu. Līdzi jāņem divas 50 ml tilpuma burciņas.

21. jūlijā 20.00 Jaunannā uz plosta Pededzes upē, upes augšpusē pie tilta muzicē Zane Junkuna un Māris Rozenfelds, piedāvājot koncertprogrammu „Ar Tevi”.

Lasīt tālāk »