Rīko Jāzepa Vītola mūzikai veltītu vizuālās mākslas konkursu

Jau 11. reizi Gaujienas mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Jāzepa Vītola memoriālo muzeju “Anniņas”, Gaujienas pagasta pārvaldi un biedrību “Vītolēni” rīko vizuālās mākslas konkursu, kas ir veltīts J. Vītola mūzikas popularizēšanai.

Kā pastāstīja Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktore Ilze Dāve, konkursa mērķis ir popularizēt bērnu un jauniešu vidū latviešu klasiskās mūzikas pamatlicēju Jāzepu Vītolu, ar vizuālas mākslas izteiksmes līdzekļu palīdzību radoši paust attieksmi pret viņa darbiem. Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši no septiņu līdz 18 gadu vecumam un pirmo reizi – arī pieaugušie.

Konkursa dalībnieku uzdevums ir, klausoties J. Vītola kora dziesmu “Skaisti dziedi lakstīgala”, veidot krāsu kompozīciju papīra mozaīkas tehnikā Dziesmu var noklausīties youtu.be/ZHk9H4qa18M. Formāts – A3 lapas, bet pieaugušo grupā tas var būt arī lielāks.

Darbi konkursam ir jāiesniedz vai jānosūta pa pastu Gaujienas mūzikas un mākslas skolai ar norādi KONKURSAM uz adresi: “Baznīckalns”, Gaujiena, Apes novads, LV-4339 līdz šī gada 16. jūnijam.

Darbu autori tiek lūgti tos nosūtīt nelocītus, to otrā pusē norādot autora vārdu, uzvārdu, vecumu, adresi, e-pastu vai telefona numuru, kā arī skolas nosaukumu. Ja darbus sūta kolektīvi no skolas, jāpievieno arī dalībnieku  saraksts, norādot skolotāja vārdu, uzvārdu, telefona numuru, e-pasta adresi. Vērtējums būs trīs vecuma grupās: no septiņiem līdz 11 gadiem, no 12 līdz 18 gadiem un pieaugušo grupā.

Vizuālās mākslas konkursa žūrijā būs pārstāvji no Gaujienas mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas”. Savukārt pieaugušo grupas dalībnieku darbus vērtēs Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Katrā grupā apbalvos 1.-3. vietas ieguvējus. Žūrija var piešķirt arī speciālbalvas vai veicināšanas balvas. Konkursa uzvarētāju apbalvošana un izstādes atklāšana notiks Jāzepa Vītola “Mūzijas dienās” šī gada 29. jūlijā Gaujienā.

Vairāk informācijas par konkursu – Apes novada domes mājas lapā sadaļā “Izglītība”.

Dace Plaude

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

17. jūlijā 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

18. jūlijā – 19. augustā Alūksnes Kultūras centrā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības veidotā ceļojošā izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”. Izstādē stāsts arī par Alsviķu bibliotēku.

20. jūlijā 18.00 Alsviķu kultūras namā animācijas filma bērniem “Kukaiņu slepenā dzīve”.

21. jūlijā “Stipro skrējiens Ilzenē” apvidus šķēršļu skrējiens “Melnupes kauss”. Ierašanās un reģistrācija no 10.00, starts 12.00. Starta vieta – Alūksnes novada Ilzenes pagasta teritorijā pie Melnupes, autoceļu Līzespasts – Zeltiņi (P44) un Čonkas – Ilzenes Muiža (V375) krustojumā, GPS 57.382518 26.699189.

Lasīt tālāk »