Viktora Ķirpa Ates muzejs svinēs Pļaujas svētku trīsdesmitgadi

Septembra otrajā sestdienā, 10. septembrī pulksten 11.00, Alūksnes novada Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs atkal aicina uz ikgadējiem Pļaujas svētkiem, kur ikviens apmeklētājs Vidzemes zemnieku lauku sētā varēs aktīvi atpūsties, vērojot un līdzdarbojoties dažādu lauku darbu darīšanā.

Pagājušajā gadā 30 gadu jubileju svinēja muzejs, bet šogad ir 30. gadskārta kopš pirmajiem Pļaujas svētkiem, ko kopā ar ģimeni, kalncempiešiem, tuvākiem un tālākiem viesiem toreiz organizēja pats muzeja veidotājs un ilggadējais tā vadītājs Viktors Ķirps.

“Tagad muzeja dibinātāji uz svētkiem savā lolojumā raugās jau no mākoņa maliņas, bet mēs jubilejas reizē Pļaujas svētkiem esam devuši moto – “Rotā visa radībiņa”, un norises šoreiz būs veltītas lopkopības tematikai,” stāsta Kalncempju Viktora Ķirpa Ates muzeja vēsturniece Aiva Lielbārde.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 26.08.2016.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »