Vēl viena pērle Alūksnes kartē

Ilze Bogdanova

Uzņemot viesus Alūksnē, šķiet, maz būs tādu, kuri, rīkojot ekskursiju pa Alūksni, līdzās jau gadiem ierastajiem apskates objektiem – Alūksnes Jaunajai pilij, muižas parkam vai Tempļakalnam – neiekļaus gājienu uz Pilssalu un jauno gājēju tiltu.

Apgaismotais un nu jau apskaņotais tilts nemanot kļuvis par vienu no jaunās tūrisma sezonas sejām, ko cītīgi popularizē gan vietējie tūrisma jomas darboņi, gan dažādas interneta vietnes un portāli nacionālā mērogā, kas to iekļāvuši starp apskates objektiem, kuri “noteikti jāredz”. Šogad gājēju tilts izpelnījies uzmanību ne vien kā interesants tūrisma apskates objekts, bet arī kā inženierbūve, iegūstot laureāta titulu gan konkursā “Gada labākā būve Latvijā”, gan “Latvijas Būvniecības Gada balvā”. Jā, jaunajam gājēju tiltam izrādītā uzmanība nav maza, taču visvairāk jauno objektu, šķiet, reklamē paši alūksnieši, kuriem tas kļuvis ne tikai par vēl vienu pērli, ar ko lepoties un ko izrādīt iebraucējiem, bet arī iecienītu pastaigu un fotografēšanās vietu ikdienā. Lai arī drīz būs apritējis gads, kopš svinīgā pasākumā tika pārgriezta tilta atklāšanas lente, tā popularitāte, šķiet, nav mazinājusies, bet tikai pieaugusi. Sākumā – kā jauna būve pilsētas infrastruktūrā, pagājušā gada izskaņā – ar pievienotajām gaismu spēlēm, savukārt šopavasar – ar muzikālo papildinājumu, kas liek atkal doties tilta virzienā, lai paraudzītos uz to no jauna.

Nav šaubu, ka jaunais gājēju tilts īsā laikā paspējis iekarot savu vietu alūksniešu sirdīs, lai gan vēl pirms pāris gadiem tam atradās savi pretinieki. Tagad, vērojot intensīvo gājēju plūsmu pār tiltu, ar smaidu gribas atcerēties pārmetumus, vai šāds objekts maz vajadzīgs un vai tiešām nav lietderīgāku veidu, kā iztērēt naudu. Arī cīņu pret tilta celtniecību, saskatot tajā iespējamo ezera piesārņojumu. Šķiet, sākotnējā attieksme gaismas ātrumā pagaisusi no cilvēku prātiem. Arī to, kas paši atradās pretējā frontē, bet tagad ir vieni no pastāvīgajiem tilta apmeklētājiem. Šīs lietas tika atsauktas atmiņā, domājot par daudzajām iecerēm, pie kurām tagad tiek strādāts saistībā ar Eiropas Savienības fondu jauno plānošanas periodu. Plāni ir grandiozi, taču, tāpat kā tilta gadījumā, arī tiem nav izdevies izvairīties no skepses un neticības. Kritiska pieeja ir vajadzīga, taču jautājums – cik lielā mērā un kurā brīdī? Atceroties gadījumu ar tiltu, liekas, ka dažkārt vajag ļaut visam ritēt savu gaitu, atmetot bažas par to, cik tas ir reāli, un rūpes par sadzīviskām lietām, kad objekts būs pabeigts, bet koncentrējoties uz pašu ideju, jo, kas zina – varbūt tā ir iespēja alūksniešiem tikt pie vēl vienas lietas, ar ko lepoties.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »