Andis Krēsliņš saņems valsts apbalvojumu

Par nopelniem Latvijas valsts labā alūksnietis, Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš iecelts par Atzinības krusta komandieri.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapitula sekretāre Maira Sudrabiņa laikrakstu informē, ka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, pulksten 16.00 Melngalvju namā notiks Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija.

Šogad starp apbalvotajiem būs arī Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš, kurš par nopelniem tautsaimniecības attīstībā un nozīmīgo ieguldījumu meža nozares attīstībā iecelts par Atzinības krusta komandieri.

Ordeņu kapitula pārstāve skaidro, ka Atzinības krusts (Croix de la reconnaissance), kas dibināts 1710. gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Atzinības krusta devīze ir Pour les honnetes gens – Godaprāta ļaudīm. Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Jāuzsver, ka Valsts apbalvojuma piešķiršana ir viens no lielākajiem pagodinājumiem, tos piešķir gan Latvijas, gan ārvalstu pilsoņiem par sevišķiem nopelniem Latvijas labā. Pretendentus apbalvojuma saņemšanai var izvirzīt ikviens no mums. Šobrīd pastāv četri Latvijas valsts apbalvojumi: Triju Zvaigžņu ordenis un tā goda zīme, Viestura ordenis un tā goda zīme, Atzinības krusts un tā goda zīme, kā arī 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme. Pērn par nopelniem Latvijas valsts labā Latvijas valsts augstākie apbalvojumi tika piešķirti pat četriem Alūksnes un Apes novadu cilvēkiem.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »