Andis Krēsliņš saņems valsts apbalvojumu

Par nopelniem Latvijas valsts labā alūksnietis, Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš iecelts par Atzinības krusta komandieri.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapitula sekretāre Maira Sudrabiņa laikrakstu informē, ka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, pulksten 16.00 Melngalvju namā notiks Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija.

Šogad starp apbalvotajiem būs arī Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš, kurš par nopelniem tautsaimniecības attīstībā un nozīmīgo ieguldījumu meža nozares attīstībā iecelts par Atzinības krusta komandieri.

Ordeņu kapitula pārstāve skaidro, ka Atzinības krusts (Croix de la reconnaissance), kas dibināts 1710. gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Atzinības krusta devīze ir Pour les honnetes gens – Godaprāta ļaudīm. Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Jāuzsver, ka Valsts apbalvojuma piešķiršana ir viens no lielākajiem pagodinājumiem, tos piešķir gan Latvijas, gan ārvalstu pilsoņiem par sevišķiem nopelniem Latvijas labā. Pretendentus apbalvojuma saņemšanai var izvirzīt ikviens no mums. Šobrīd pastāv četri Latvijas valsts apbalvojumi: Triju Zvaigžņu ordenis un tā goda zīme, Viestura ordenis un tā goda zīme, Atzinības krusts un tā goda zīme, kā arī 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme. Pērn par nopelniem Latvijas valsts labā Latvijas valsts augstākie apbalvojumi tika piešķirti pat četriem Alūksnes un Apes novadu cilvēkiem.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma