Aicina uz Baltā galdauta svētkiem Alūksnē un novadā

Trešdien, 4. maijā, Alūksnes Kultūras centrā notiks Alūksnes, Gulbenes un Balvu kora apriņķa amatieru koru skate, kuru aicināts apmeklēt ikviens Alūksnes novada iedzīvotājs, jo vienlaikus ar skati notiks arī “Baltā galdauta svētki”, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

“Koru skatē piedalīsies jauktie kori no Alūksnes, Gulbenes un Balvu koru apriņķa. Jauktie kori skatē izpildīs vienu izlozes un vienu izvēles skaņdarbu no 2018. gada Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta repertuāra vai valsts nozīmes pasākuma, kurā koris piedalās 2016. gadā, kā arī vienu brīvas izvēles skaņdarbu bez muzikālā pavadījuma. Arī sieviešu kori izpildīs vienu izlozes un vienu izvēles skaņdarbu no Latvijas sieviešu un vīru koru salidojuma repertuāra, kā arī brīvas izvēles dziesmu bez pavadījuma. Savukārt senioru kori žūrijas vērtējumam nodos vienu izlozes un vienu izvēles skaņdarbu no Senioru koru svētku repertuāra un vienu brīvas izvēles skaņdarbu,” informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Skates pirmajā daļā, kas sāksies pulksten 12.00, savu sniegumu demonstrēs senioru un sieviešu kori. Pēc tam ap 13.40 notiks Baltā galdauta svētki. To rīkotāji cer, ka laikapstākļi būs labvēlīgi, un Alūksnes Kultūras centra pagalmā pie baltā saimes galda varēs stāties gan koristi, gan alūksnieši, lai cienātos ar Alūksnes maizi, medu un ievārījumu un kopā dziedātu skanīgākās latviešu tautas dziesmas.

Pulksten 15.15 tiks paziņoti skates pirmās daļas rezultāti un vēlāk – pulksten 18.00 – sekos tās otrā daļa, kurā sniegumu rādīs jauktie kori, un arī šai reizē aicināti pievienoties alūksnieši, kas mūsu valsts svētkus vēlas nosvinēt, draudzīgā kopkorī dziedot skaistākās dziesmas un nobaudot cienastu. E. Aploka piebilst, ka 4. maijā arī citviet novadā notiks Baltā galdauta svētki. Jaunlaicenes pagastā šai dienā paredzēta Opekalna evaņģēliski luteriskās baznīcas sakopšanas talka, kas turpat noslēgsies ar sadraudzību pie balti apklāta galda, savukārt Zeltiņu tautas namā pulksten 16.00 notiks pasākums bērniem “Baltā galdauta svētki mazajam Latvietim”, kas būs izglītojoša un izklaides programma ar rotaļām, dziesmām, vecmāmiņas cepto pankūku un zāļu tējas baudīšanu. Ieeja uz šo pasākumu būs bez maksas.

Dace Plaude

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma