Aicina saimniekus dot darbu skolēniem

Lai palīdzētu skolu jauniešiem gūt pirmo darba pieredzi un izpratni par lauku darbiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina atsaukties saimniekus, kuri vasaras brīvlaikā savā saimniecībā varētu uzņemt strādāt gribošus jauniešus.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis uzskata, ka laukos ir ļoti daudz skolēnu, kuri vēlētos vasarā piepelnīties, kā arī daudz saimnieku, kuriem itin bieži trūkst tieši sezonas strādnieku. Nodrošinot jauniešiem darbu vasarā, ieguvēji būs abi. Skolēni gūs rūdījumu praktiskā darbā, savukārt saimniekiem šī varētu būt iespēja rast nākotnes strādniekus, kā arī vairot lauksaimnieku prestižu kopumā, domā M. Cimermanis.

Sadarbībā ieinteresētos saimniekus un skolu jauniešus vecumā no 13 līdz 18 gadiem centrs aicina vērsties vietējā reģionālajā birojā, lai noskaidrotu, kuri saimnieki būtu gatavi nodarbināt skolēnus vasaras brīvlaikā. Saimniekiem un skolēniem ir arī iespēja reģistrēties Nodarbinātības Valsts aģentūrā (NVA), tādējādi saimnieki saņems 50% līdzfinansējumu no valsts skolēna atalgojumam.

Atbilstoši likumdošanai skolēnus vecumā no 13 līdz 14 gadiem var nodarbināt četras stundas dienā vai 20 stundas nedēļā, savukārt vecumā no 15 līdz 18 gadiem – septiņas stundas dienā vai 35 stundas nedēļā. Jaunākajiem skolē-niem tiek maksāts pēc padarītā, vecākajiem skolēniem, nodarbinot uz pilnu slodzi, obligāti ir jāmaksā valstī noteiktā minimālā mēnešalga.

Ja saimnieks ir izlēmis jaunieti pieņemt darbā, LLKC aicina atsūtīt uz konsultāciju centru saimniecības kontaktinformāciju un darbības jomu, kurā potenciālais darbinieks tiks nodarbināts, un tālāko kārtos konsultāciju centra darbinieki.

Arī gadījumā, ja saimnieks vēlas saņemt papildu finansējumu skolēna algošanai no Nodarbinātības valsts aģentūras, kontaktinformācija vispirms jāaizsūta uz LLKC, kur tā tiks ievietota kopīgā sarakstā, ar kura starpniecību skolēni tiks informēti par darba iespējām. Izvēloties šo variantu, saimniekam jādodas uz tuvāko NVA filiāli un jāreģistrē savs uzņēmums programmā.

Aivita Lizdika

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma