Piedzimšanas diena

Ilze Bogdanova

Šāds nosaukums izvēlēts skolotāju kora “Atzele” tradicionālajam jubilejas koncertam, kas rīt pulksten 17.00 notiks Alūksnes Kultūras centrā. Šoreiz pasākums solās būt īpašāks, jo aprit 30 gadi kopš kolektīva dibināšanas brīža.

Domājot par “Atzeli”, prātā nāk dažādas asociācijas. Nacionālajā kultūras kartē tas ir viens no kolektīviem, kas kopj dziesmu un deju svētku tradīcijas. Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāju mutēs “Atzele” ir viens no labākajiem koriem šajā pusē. Savukārt man tas asociējas ar pirmo un vienīgo kolektīvu, kurā esmu dziedājusi, un kas daudzu gadu laikā apaudzis ar tik daudzveidīgu un krāšņu emociju gammu, ko grūti atšķetināt. Izdzirdot “Atzeles” vārdu, atmiņā ataust mēģinājumu atmosfēra, koncertu uztraukums, ārzemju braucieni, aizkulišu piedzīvojumi, bet visam pāri – cilvēki, kas dažādos laikos satikti koristu rindās. Kopš brīža, kad pirmo reizi devos uz kora mēģinājumu, pagājuši 15 gadi. Puse kolektīva mūža. Kaut arī šajā laikā biežāk kolektīvs vērots no malas, nekā būts starp pārējiem dalībniekiem, ar pirmajiem gadiem koristu rindās pietika, lai turpmāk to sauktu par savējo neatkarīgi no tā, vai atrodies kopā ar citiem uz skatuves vai skatītāju rindās.

Jā, “Atzele” ir spēcīgs kolektīvs, kas balstās uz ne mazāk spēcīgām un enerģiskām personībām. Ja to nebūtu, izpaliktu uzdrīkstēšanās ar katru uzstāšanos celt latiņu arvien augstāk un augstāk. Iespējams, arī dziļi emocionālā saviļņojuma, ar kādu nereti pēc kārtējā koncerta dodas mājās gan koristi, gan pasākuma apmeklētāji. Spēks slēpjas arī prasmē piedzimt un radīt piedzimšanas sajūtu citos. Un šādu brīžu ir ne mazums. Te piedzimst mīlestība pret kora dziesmām, kopības sajūta, prieks par lielākām un mazākām uzvarām, apgūstot jaunus un sarežģītākus darbus, prieks par savas nevarēšanas pārvarēšanu mēģinājumos, gandarījums par veiksmīgi aizvadītiem koncertiem, panākumiem konkursos, kopīgiem piedzīvojumiem, skaistām atmiņām un, protams, uzticīgiem klausītājiem, kuru pulks ar katru gadu pieaug. Esot “Atzeles” koncertos, vienlaikus dzimst arī lepnums par to, ka mums šāds kolektīvs ir.

Domājot par “Atzeli”, prātā nāk teiciens: “Nav svarīgi, no kurienes tu nāc. Svarīgi ir tas, uz kurieni tu ej.” Un “Atzele” nekad nav gulējusi uz lauriem, bet vienmēr centusies pakāpties solīti tālāk savā izaugsmē. Līdz šim par apliecinājumu tam kalpojis ikviens koncerts, tāpēc atliek vēlēt, lai rītdienas koncertā klausītājos dzimst lielāks lepnums par savu kori un jaunas emocijas, bet pašam kolektīvam, turpinot tradīciju, tas kļūtu par jaunu atskaites punktu, ieejot ceturtajā desmitā.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma