Nākamnedēļ – skolēnu brīvdienas

Nākamajā nedēļā, no 14. līdz 18. martam, sāksies skolēnu pavasara brīvlaiks un, lai šis laiks nesagādātu raizes, ir svarīgi pārliecināties, ka bērns izprot ar drošību saistītos jautājumus gan esot mājās, gan piedaloties ceļu satiksmē, gan ārpus mājas rotaļājoties ar draugiem. Policija kā allaž atgādina svarīgāko, kam jāpievērš uzmanība un jāpārrunā ar atvasēm.

“Pirmkārt, kā vecākiem, tā arī bērniem ir jāatceras un jāievēro, ka, ja jūsu bērns nav sasniedzis 16 gadu vecumu, viņš nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas klātbūtnes laikā no 22.00 līdz 6.00. Tāpat jāatceras, ka bērns līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atrasties mājās bez vecāku vai uzticamas personas uzraudzības un saskaņā ar likumu vecākiem ir pienākums nodrošināt bērna uzraudzību,“ norāda Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse. Savukārt, ja bērns brīvlaikā mājās atrodas viens, tad noteikti jāatgādina, ka drošībai pret neaicinātajiem viesiem mājokļa ārdurvis vienmēr ir jāaizslēdz, arī gadījumos, kad bērns ir mājās. S. Virse atgādina arī par drošību pašā mājoklī – jāpiedomā pie tā, lai bērnam nav iespēju eksperimentēt ar aizdedzināmām lietām un sadzīves ķīmiju. “Bērnam gandrīz visur – skolā, pulciņos, treniņos – ir kārtības noteikumi, kas vienlaikus disciplinē un pasargā. Ieviesiet šādus noteikumus arī mājās,“ iesaka policijas pārstāve.

Tā kā laikapstākļi kļūst arvien labvēlīgāki āra aktivitātēm, S. Virse ieteic izrunāt ar bērnu tos maršrutus, pa kuriem viņš var doties viens. “Tāpat nebaidieties runāt ar bērnu par gadījumiem, ja viņu uzrunā kāda sveša, maz pazīstama persona. Svarīgi bērnam izskaidrot, kas ir svešs un kas nav. Bērnam ir jāzina, ka šādā situācijā viņam nav jāiesaistās sarunā un nav jāpiekrīt nekādiem piedāvājumiem,” uzsver S. Virse, norādot, ka šī nodrošināšanās nebūt nav aktuāla tikai lielpilsētu bērnu vecākiem.

Tūlīt nebūs sniega un aktuāls kļūs velosipēds, tādēļ vecākiem jāparūpējas, lai gan velosipēdam, gan tā vadītājam ir viss, kas garantē drošu braukšanu, ieskaitot ķiveri. “Pats galvenais – esiet pozitīvs piemērs savam bērnam. Ir grūti prasīt, lai bērns ievēro ceļu satiksmes noteikumus un šķērso ceļa braucamo daļu tikai tam paredzētā vietā, ja, ejot kopā ar bērnu, to neievērojat paši,” uzsver inspektore.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma