Nākamnedēļ – skolēnu brīvdienas

Nākamajā nedēļā, no 14. līdz 18. martam, sāksies skolēnu pavasara brīvlaiks un, lai šis laiks nesagādātu raizes, ir svarīgi pārliecināties, ka bērns izprot ar drošību saistītos jautājumus gan esot mājās, gan piedaloties ceļu satiksmē, gan ārpus mājas rotaļājoties ar draugiem. Policija kā allaž atgādina svarīgāko, kam jāpievērš uzmanība un jāpārrunā ar atvasēm.

“Pirmkārt, kā vecākiem, tā arī bērniem ir jāatceras un jāievēro, ka, ja jūsu bērns nav sasniedzis 16 gadu vecumu, viņš nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas klātbūtnes laikā no 22.00 līdz 6.00. Tāpat jāatceras, ka bērns līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atrasties mājās bez vecāku vai uzticamas personas uzraudzības un saskaņā ar likumu vecākiem ir pienākums nodrošināt bērna uzraudzību,“ norāda Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse. Savukārt, ja bērns brīvlaikā mājās atrodas viens, tad noteikti jāatgādina, ka drošībai pret neaicinātajiem viesiem mājokļa ārdurvis vienmēr ir jāaizslēdz, arī gadījumos, kad bērns ir mājās. S. Virse atgādina arī par drošību pašā mājoklī – jāpiedomā pie tā, lai bērnam nav iespēju eksperimentēt ar aizdedzināmām lietām un sadzīves ķīmiju. “Bērnam gandrīz visur – skolā, pulciņos, treniņos – ir kārtības noteikumi, kas vienlaikus disciplinē un pasargā. Ieviesiet šādus noteikumus arī mājās,“ iesaka policijas pārstāve.

Tā kā laikapstākļi kļūst arvien labvēlīgāki āra aktivitātēm, S. Virse ieteic izrunāt ar bērnu tos maršrutus, pa kuriem viņš var doties viens. “Tāpat nebaidieties runāt ar bērnu par gadījumiem, ja viņu uzrunā kāda sveša, maz pazīstama persona. Svarīgi bērnam izskaidrot, kas ir svešs un kas nav. Bērnam ir jāzina, ka šādā situācijā viņam nav jāiesaistās sarunā un nav jāpiekrīt nekādiem piedāvājumiem,” uzsver S. Virse, norādot, ka šī nodrošināšanās nebūt nav aktuāla tikai lielpilsētu bērnu vecākiem.

Tūlīt nebūs sniega un aktuāls kļūs velosipēds, tādēļ vecākiem jāparūpējas, lai gan velosipēdam, gan tā vadītājam ir viss, kas garantē drošu braukšanu, ieskaitot ķiveri. “Pats galvenais – esiet pozitīvs piemērs savam bērnam. Ir grūti prasīt, lai bērns ievēro ceļu satiksmes noteikumus un šķērso ceļa braucamo daļu tikai tam paredzētā vietā, ja, ejot kopā ar bērnu, to neievērojat paši,” uzsver inspektore.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »