Nākamnedēļ – skolēnu brīvdienas

Nākamajā nedēļā, no 14. līdz 18. martam, sāksies skolēnu pavasara brīvlaiks un, lai šis laiks nesagādātu raizes, ir svarīgi pārliecināties, ka bērns izprot ar drošību saistītos jautājumus gan esot mājās, gan piedaloties ceļu satiksmē, gan ārpus mājas rotaļājoties ar draugiem. Policija kā allaž atgādina svarīgāko, kam jāpievērš uzmanība un jāpārrunā ar atvasēm.

“Pirmkārt, kā vecākiem, tā arī bērniem ir jāatceras un jāievēro, ka, ja jūsu bērns nav sasniedzis 16 gadu vecumu, viņš nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas klātbūtnes laikā no 22.00 līdz 6.00. Tāpat jāatceras, ka bērns līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atrasties mājās bez vecāku vai uzticamas personas uzraudzības un saskaņā ar likumu vecākiem ir pienākums nodrošināt bērna uzraudzību,“ norāda Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse. Savukārt, ja bērns brīvlaikā mājās atrodas viens, tad noteikti jāatgādina, ka drošībai pret neaicinātajiem viesiem mājokļa ārdurvis vienmēr ir jāaizslēdz, arī gadījumos, kad bērns ir mājās. S. Virse atgādina arī par drošību pašā mājoklī – jāpiedomā pie tā, lai bērnam nav iespēju eksperimentēt ar aizdedzināmām lietām un sadzīves ķīmiju. “Bērnam gandrīz visur – skolā, pulciņos, treniņos – ir kārtības noteikumi, kas vienlaikus disciplinē un pasargā. Ieviesiet šādus noteikumus arī mājās,“ iesaka policijas pārstāve.

Tā kā laikapstākļi kļūst arvien labvēlīgāki āra aktivitātēm, S. Virse ieteic izrunāt ar bērnu tos maršrutus, pa kuriem viņš var doties viens. “Tāpat nebaidieties runāt ar bērnu par gadījumiem, ja viņu uzrunā kāda sveša, maz pazīstama persona. Svarīgi bērnam izskaidrot, kas ir svešs un kas nav. Bērnam ir jāzina, ka šādā situācijā viņam nav jāiesaistās sarunā un nav jāpiekrīt nekādiem piedāvājumiem,” uzsver S. Virse, norādot, ka šī nodrošināšanās nebūt nav aktuāla tikai lielpilsētu bērnu vecākiem.

Tūlīt nebūs sniega un aktuāls kļūs velosipēds, tādēļ vecākiem jāparūpējas, lai gan velosipēdam, gan tā vadītājam ir viss, kas garantē drošu braukšanu, ieskaitot ķiveri. “Pats galvenais – esiet pozitīvs piemērs savam bērnam. Ir grūti prasīt, lai bērns ievēro ceļu satiksmes noteikumus un šķērso ceļa braucamo daļu tikai tam paredzētā vietā, ja, ejot kopā ar bērnu, to neievērojat paši,” uzsver inspektore.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

22. aprīlī 18.00 Malienas tautas namā viesosies Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis” ar Marka Kamoleti komēdiju “Pidžama sešiem”.

23. aprīlī 12.00Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonementā Jauno grāmatu diena, jauno grāmatu apskats.

23. aprīlī 15.30 Liepnas tautas namā rokdarbu pulciņa 5 gadu jubilejas izstādes “Mēs Latvijai” atklāšana, izstāde skatāma līdz 4. maijam.

Lasīt tālāk »