Atmaksas termiņš ir pagarināts

Divarpus mēnešu laikā Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) mednieki iesnieguši 7 871 nomedītu meža cūku paraugu. Aktīvākie bijuši mednieki Kurzemes pusē – tur nomedītas vairāk nekā 3 000 sieviešu kārtas meža cūku. Šo informāciju apstiprina PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa norāda: “Kā informējām iepriekš, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu meža cūku populācijā, par katru nomedīto sieviešu kārtas meža cūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu. Šī projekta izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Komisija.”

Viņa piebilst, ka samaksu mednieki varēs saņemt arī par februārī un martā nomedītajām šīs kārtas meža cūkām.

“Malienas Ziņas” jau informēja, ka, lai saņemtu atlīdzību, medniekam, līdz ar aizpildītiem dokumentiem, PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītā meža cūka ir sieviešu kārtas. Samaksa par šajā mēnesī nomedīto meža cūku tiek veikta nākamā mēneša beigās. Sīkāku informāciju par apmaksas kārtību var saņemt, sazinoties ar PVD teritoriālajām struktūrvienībām.

I. Meistere informē, ka šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 125 meža cūkām.

Daina Siņeļņikova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »