Ķepaiņi mīt arī mūsu mežos

Pirms dažām dienām Jaunannas pagasta mežā, kas Sitas upītes tuvumā robežojas ar Litenes pagastu, uzietas tikko iemītas lāča pēdas, kas apliecina, ka šie dzīvnieki mīt arī pie mums.

Valsts meža dienesta Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš apstiprināja, ka pēdējos gados tie redzēti dažādās vietās, kas ietilpst virsmežniecības teritorijā un tās pierobežā. Tā kā lācis nav Latvijā medījamais dzīvnieks, tad ķepaiņu obligātā uzskaite nenotiek. Pirms gadiem četriem Laimonis Kļaviņš pēc savas iniciatīvas centies apzināt, cik un vai pastāvīgi šeit uz ziemas guļu paliek lāči. Toreizējā Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, kurā ietilpa bijušie Alūksnes, Balvu un Gulbenes rajoni, mituši līdz desmit dzīvniekiem. Tagad Latvijas dabas draugi izrādījuši iniciatīvu un vēlmi apzināt, cik tad īsti lāču dzīvo pie mums.

Laimonis Kļaviņš pieļauj, ka šo teritoriju daži ķepaiņi ir izraudzījušies par pastāvīgu dzīves vietu, jo mednieki pie zvēru barotavām ir fiksējuši, ka tur ieradusies lācene ar mazuļiem. Arī pirms gadiem Gulbenes novada Līgo pagastā sastapta lāču ģimene.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 02.12.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

22. aprīlī 18.00 Malienas tautas namā viesosies Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis” ar Marka Kamoleti komēdiju “Pidžama sešiem”.

23. aprīlī 12.00Alūksnes pilsētas bibliotēkas abonementā Jauno grāmatu diena, jauno grāmatu apskats.

23. aprīlī 15.30 Liepnas tautas namā rokdarbu pulciņa 5 gadu jubilejas izstādes “Mēs Latvijai” atklāšana, izstāde skatāma līdz 4. maijam.

Lasīt tālāk »