Ķepaiņi mīt arī mūsu mežos

Pirms dažām dienām Jaunannas pagasta mežā, kas Sitas upītes tuvumā robežojas ar Litenes pagastu, uzietas tikko iemītas lāča pēdas, kas apliecina, ka šie dzīvnieki mīt arī pie mums.

Valsts meža dienesta Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš apstiprināja, ka pēdējos gados tie redzēti dažādās vietās, kas ietilpst virsmežniecības teritorijā un tās pierobežā. Tā kā lācis nav Latvijā medījamais dzīvnieks, tad ķepaiņu obligātā uzskaite nenotiek. Pirms gadiem četriem Laimonis Kļaviņš pēc savas iniciatīvas centies apzināt, cik un vai pastāvīgi šeit uz ziemas guļu paliek lāči. Toreizējā Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, kurā ietilpa bijušie Alūksnes, Balvu un Gulbenes rajoni, mituši līdz desmit dzīvniekiem. Tagad Latvijas dabas draugi izrādījuši iniciatīvu un vēlmi apzināt, cik tad īsti lāču dzīvo pie mums.

Laimonis Kļaviņš pieļauj, ka šo teritoriju daži ķepaiņi ir izraudzījušies par pastāvīgu dzīves vietu, jo mednieki pie zvēru barotavām ir fiksējuši, ka tur ieradusies lācene ar mazuļiem. Arī pirms gadiem Gulbenes novada Līgo pagastā sastapta lāču ģimene.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 02.12.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »