Ķepaiņi mīt arī mūsu mežos

Pirms dažām dienām Jaunannas pagasta mežā, kas Sitas upītes tuvumā robežojas ar Litenes pagastu, uzietas tikko iemītas lāča pēdas, kas apliecina, ka šie dzīvnieki mīt arī pie mums.

Valsts meža dienesta Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš apstiprināja, ka pēdējos gados tie redzēti dažādās vietās, kas ietilpst virsmežniecības teritorijā un tās pierobežā. Tā kā lācis nav Latvijā medījamais dzīvnieks, tad ķepaiņu obligātā uzskaite nenotiek. Pirms gadiem četriem Laimonis Kļaviņš pēc savas iniciatīvas centies apzināt, cik un vai pastāvīgi šeit uz ziemas guļu paliek lāči. Toreizējā Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, kurā ietilpa bijušie Alūksnes, Balvu un Gulbenes rajoni, mituši līdz desmit dzīvniekiem. Tagad Latvijas dabas draugi izrādījuši iniciatīvu un vēlmi apzināt, cik tad īsti lāču dzīvo pie mums.

Laimonis Kļaviņš pieļauj, ka šo teritoriju daži ķepaiņi ir izraudzījušies par pastāvīgu dzīves vietu, jo mednieki pie zvēru barotavām ir fiksējuši, ka tur ieradusies lācene ar mazuļiem. Arī pirms gadiem Gulbenes novada Līgo pagastā sastapta lāču ģimene.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 02.12.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

24. janvārī Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana „Darbnīca dvēselei” –“…kas ar lellēm nespēlējās, tas laimi neredzēja…”.

24. janvārī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

24. janvārī 10.00 Jaunannas bibliotēkā senioru tikšanās sadarbībā tautas namu. Kavēšanās atmiņās, aplūkojot vecos foto albumus.

25. janvārī 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

Lasīt tālāk »